První bod zústal v Berouně

První osmifinálový duel play-off 2018 na berounském plastu se nám bohužel nevydařilo dle představ. Nepříliš pohledné utkání plné nepřesností nakonec získali ve svůj prospěch domácí Kelti. V pátečním a případném sobotním utkání tak budeme odvracet překvapivě brzký konec sezóny.

SK Kelti 2008 - HC Jestřábi Přelouč 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

branky: 7. Hrabar (Bešťák), 13.Raška (Menc, Michetschläger), 13.Gotthard, 22.  Beneš (Matys, Gotthard), 37.Příhoda (Moravec, Hejhal), 42.Beneš (Novák, Bureš),43.Příhoda (Menc, Hejhal),45.Bureš (Kohout)

Vyloučení: 9:9  Přesilovky: 5:6  Využití: 1:1  Střely 27:27

sestava: Petr Brykner (Petr Smekal) – David Štefanský, Roman Stoklasa, Martin Šmíd, Petr Doležal, Petr Michetschläger, Lubomír Menc, Luboš Moravec, Zbyněk Hejhal, Jan Příhoda, Filip Mucha, Petr Svoboda, Jakub Horák, Tomáš Vorba, Rudolf Raška, Jakub Šimek, Lukáš Hutla - trenér Roman Štefanský

Letošní play-off pro nás začalo na Berounském plastu, kde hrají svá domácí utkání Kelti. Utkali jsme se s nimi před týdnem na vlastním hřišti v předposledním utkání základní části  a nutno dodat, že jsme jim měli co vracet.

Utkání se celkově neslo ve znamení velkého množství nepřesností. První velkou šanci si vytvořili domácí, ale Brykner si s touto situací dokázal poradit. To se mu již nepodařilo v 7.minutě, kdy míček odražený od zadního mantinelu za jeho záda dorazil ze vzduchu Hrabár. Naši hráči měli poté několik možností přesilových her v řadě, ale nakládali s nimi prachbídně...Ve třinácté minutě se však i k nám obrátilo štěstí čelem, když Lašek vyrazil balónek přesně před Rašku, který s přehledem zasunul za jeho záda vyrovnávací gól. Bohužel tento stav trval jenom pár desítek vteřin. Nedůslednosti v naší rozehrávce využil Gotthard, který se zmocnil míčku a forhendovou kličkou překonal Bryknera podruhé.

Druhá část byla znovu rozkouskovaná častými vyloučeními. Jedno takové na naší straně pak potrestali domácí přesnou souhrou, kdy Matys našel volného Beneše pro kterého už nebyl problém doklepnout míček do odkryté branky-3:1. Nervy hráčů byly na pochodu což vyústilo v bitku Štefanského s jedním z domácích hráčů po které oba "kohouti" putovali do šaten. Po bitce navíc následovala strkanice, do které se zapojili domácí Davídek a také náš trenér. I pro ně následně utkání skončilo.

Třetí část se nesla ve znamení snahy Jestřábů ještě se do utkání vrátit, což se také povedlo díky Honzovi Příhodovi, který zužitkoval Moravcovu přihrávku a snížil. Bohužel to byla znovu nedisciplinovanost, která nás znovu srazila na kolena. Útočný faul a oslabení 3 proti 5 se nám stalo osudným, když po další přesilovkové kombinaci znovu Beneš uklízel ze stejného místa jako při třetí brance do odkryté klece. Ani za tohoto stavu jsme však zbraně nesložili a díky Příhodovi a jeho druhé brance v utkání jsme znovu oživili naději na prodloužení.

Závěrečná hra bez brankáře však vyrovnání nepřinesla a naopak 11 sekund před koncem Bureš definitivně přisoudil první bod v sérii domácím Keltům.

Libor Komůrka: "Leč jsme předvedli o poznání lepší výkon než před týdnem, jako by nám nervozita svazovala ruce. Dvě třetiny jsme na hřišti bojovali, ale soupeř měl klidnější hokejky a i když neměl tolik šancí, dokázal je proměnit. Teprve třetí třetina měla parametry playoff a začala žít i celá lavička. Dotahovali jsme, leč vyloučení před koncem znamenalo opět odskočení soupeře. Pozitivum je, že jsme bojovali až do konce a ukázalo nám to, že se máme držet spíše hesla o zajících a honě,než o flintě a žitu!"

Posledních 30 dnů: 458 | Posledních 7 dnů: 129 | Poslední den: 10