Obrat dokonal v poslední minutě Horák

O tom, že osmifinálová série hraná pouze na dvě vítězná utkání pro nás nebude žádnou procházkou růžovou zahradou bylo rozhodnuto už minulou neděli, kdy jsme Keltům z Berouna podlehli na jejich hřišti 5:3. Pokud jsme nechtěli končit sezónu ještě než se pořádně oteplí, nezbývalo nám nic jiného než berounské dvakrát porazit. To se naštěstí po dramatickém průběhu obou utkání povedlo a my se můžeme těšit na čtvrtfinále proti Dobřanům.

pátek, utkání č.2

HC Jestřábi Přelouč vs. SK Kelti 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 0:52  Bureš (Novák) – 0:1,  6:19  Mucha (Příhoda, Šmíd) – 1:1, 14:24  Kubr (PP)(Dvořák) – 1:2,  23:09  Raška (Vorba) – 2:2,  23:19  Hutla (Svoboda) – 3:2

Vyloučení: 5:6, Přesilovky: 5:4, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 26:19 (6:5, 10:5, 10:9)

Páteční duel byl pro Jestřáby existenční, pokud totiž chtěli v letošním play-off pokračovat, nezbývalo nic jiného než vyhrát. Začátek utkání byl však jako z hororu a rychlá branka Bureše po zmatku v naší obraně nám na klidu rozhodně nepřidala. Poté jsme soupeře zatlačili do jeho pásma, ale hra berounských hokejbalistů byla kompletně založená na dobré obranné hře a tak hosty rychle narůstající počet zákroků brankáře Laška nevyváděl z míry. K míčku se pak u jeho pravé tyčky dostal Filip Mucha a milimetrově přesnou střelou nad Laškovo rameno vyrovnal. Bohužel do šaten jsme znovu odcházeli za nepříznivého stavu, protože Hutla nešťastně srazil ránu od modré čáry za záda vlastního brankáře Smekala.

Po pauze odhodlaní Jestřábi znovu drželi hosty v jejich pásmu a nakonec to přineslo ovoce. Raška se obtočil kolem obránce a pohotově sklepl míček k pravé Laškově tyči. Uplynulo jen pár desítek sekund a po čistě vyhraném vhazování se rychlo střelou pod vyrážečku trefil smolař první třetiny Hutla. Ten tak nejenže odčinil svojí chybu, ale zároveň vstřelil nakonec vítěznou branku utkání. Kelti sice ještě několikrátnebezpečně zahrozili, ale souvislejší tlak si vytvořit nedokázali a tak nás výhra 3:2 posunula do rozhodujícího duelu o čtvrtfinále.

sobota, utkání č.3

HC Jestřábi Přelouč vs. SK Kelti 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7:15  Urban (Beneš, Gotthard) – 0:1,   24:21  Moravec (SH) – 1:1,  44:10  Horák (PP)(Štefanský, Doležal) – 2:1,  44:59  Příhoda (SH, EN) – 3:1

Vyloučení: 3:5, Přesilovky: 5:3, Využití: 1:0, V oslabení: 1:0, Střely na branku: 25:17 (6:6, 10:5, 9:6)

víkendová sestava: Smekal (Brykner) - Stoklasa, Hutla, Hejhal, Svoboda, Moravec, Šmíd, Doležal, Příhoda, Mucha, Horák, Michetschläger, Menc, D.Štefanský, Raška, Vorba, Šimek M., Šimek J. - trenér R.Štefanský

Sobotní duel byl o poznání opatrnější a nervóznější než  ten co se hrál o den dřív. Přesto se však nesl znovu ve znamení převahy domácích Jestřábů. Petr Lašek v brance Keltů se ale překonával a trpělivě održel všechna nahození ale i "bomby" přes clonící hráče do bezpečí. A tak opět, stejně jako ve všech třech osmifinálových duelech, udeřilo na druhé straně. Keltům se po Smekalem vyraženém balónku a následném závaru dokázali prosadit svým důrazem,když míček doslova dotloukli za jeho záda, jmenovitě pak Urban.

Čas poté plynul a domácí diváci po dalších slibných střelách vyhlíželi vyrovnání. Dočkali se v 25.minutě když ve vlastního oslabení utekl do brejku Moravec. Bekhendovým blafákem sice Laška nepřekonal, ale dokázal se zorientovat rychleji než berounský brankář a napodruhé dostal míček za jeho záda! Napětí stoupalo a utkání pomalu mířilo do prodloužení. V posledních dvou minutách však hostující hráč netakticky fauloval a přesilovou hru ukončila pouhých 50 vteřin rána Jakuba Horák, který pověsil míček nad Laškovu lapačku! Domácí hráči i diváci byli v euforii. Tu však mohli berounští rychle utnout slušně sehranou hrou bez brankáře, kde jim k vyrovnání chyběl jen malý kousek a jen obětavost hráčů na hřišti a brankáře Smekala nakonec zabránila tomuhle černmu scénáři. V posledních sekundách pak štěstí definitivně potvrdilo, že si pro tento den vybralo naší střídačku. To když hokejka, která vypadla z rukou jednomu z Keltů přesně posunula míček k Janu Příhodovi a ten vteřinu před konce zpečetil postupovou výhru na 3:1.

Kelty jsme tedy po výsledcích 3:5,3:2 a 3:1 zdolali 2:1 na zápasy. Nutno však dodat, že to nebyla vůbec jednoduchá série, která nám ukázala, že tabulkové postavení nehraje v play.off pražádnou roli.

Libor Komůrka: "Co k tomu říci? Skvělý soupeř,(vysvětlivky: když říkám skvělý, tak to znamená skvělý!!!!) který zazvonil u našich dveří a řekl:" je tady playoff, vstávejte!"....a že nám to trvalo!!!!,,jdeme dál.....čekají nás mladé pušky z Dobřan se zkušeným"starým" indiánem Šlehym! Musíme proti nim prodávat naši hru, ke které se snad pomalu už vracíme!.....jsem rád za postup, ale pro mě je to zatím málo...a doufám, že i pro hráče!!!???"

Ve čtvrtfinále se nyní utkáme s týmem TJ Snack Dobřany na jehož hřišti se utkáme již tuto sobotu (18h) a neděli (11h).

Petr Brykner: "Nyní nás čekají Dobřany. Zde čekám, že k vidění bude útočný hokejbal, který nám snad bude vyhovovat víc. Dobřany hrají nově domácí utkání v hale, takže bude znovu velký rozdíl v površích domácích utkání obou týmů. To jak se s tím oba týmy vyrovnají nakonec může být tím rozdílem, který čtvrtfinále rozhodne."

Posledních 30 dnů: 465 | Posledních 7 dnů: 126 | Poslední den: 16