Po víkendu v Dobřanech máme nůž na krku

Na plastovém povrchu zbrusu nové haly v Dobřanech začala pro naše hráče čtvrtfinálové série s místním Snackem. I přes to, že jsme zde sehráli dvě kvalitní utkání nyní prohráváme 0:2 na zápasy a v domácím prostředí tak v sobotu od 17:00 budeme odvracet konec sezóny.

TJ Snack Dobřany - HC Jestřábi Přelouč 3:0 (0:0,2:0,1:0)

branky: Kovářík J., Juráček, Skála

sestava: Smekal (Dvořáček) - Stoklasa, Hutla, Šmíd, Doležal, Michetschläger, Štefanský D., Svoboda, Moravec, Příhoda, Mucha, Horák, Raška, Vorba, Šimek M., Šimek J., Pospíšil - trenér Štefanský R.

O víkendu absolvoval náš A-tým dvojzápas čtvrtfinálové série v Dobřanské hale. S domácím výběrem jsme v sobotu drželi dlouho bezbrankovou remízu, ale ve druhé části využily Dobřany přesilovou hru a začali v utkání tahat za delší konec. Jejich aktivní pohyb přinášel ovoce a z nabídnutých přesilových her si vytvářeli mnoho dalších šancí. Jednu z nich se podařilo proměnit a tak byl stav po dvou třetinách 2:0 pro domácí. Bohužel ani v poslední části hry se nám nedařilo dostávat do vyložených šancí a naopak Dobřany dokázali výsledek pojistit tvrdou ranou od modré a připsat si tak první bod do čtvrtfinálové série.

TJ Snack Dobřany - HC Jestřábi Přelouč 4:0 (2:0,1:0,1:0)

branky: Kovářik J., Skála, Juráček, Kovářík J.

sestava: Smekal (Dvořáček) - Stoklasa, Hutla, Šmíd, Doležal, Michetschläger, Menc, Štefanský D., Hejhal, Svoboda, Moravec, Příhoda, Mucha, Horák, Raška, Vorba, Šimek M., Šimek J., Pospíšil - trenér Štefanský R.

Trenér Štefanský se proto snažil svým svěřencům naordinovat do druhého utkání odlišnou taktiku, která byla rozhodně znát. Bohužel po chybě ve středním pásmu Jestřábi brzo inkasovali a dali tak Dobřanům pomyslný klid na hokejky. Ačkoliv se nám pak dařilo soupeře často přikovat k brance, v koncovce jsme se úspěchu nedočkali. Naopak inkasovali jsme opět ve hře v oslabení a museli tak dotahovat již dvoubrankové manko. Herní zlepšení sice bylo znát, ale naopak problém nastával v disciplíně. Až příliš často se hráči Jestřábů nechali strhnout hrou, z čehož pramenily útočné fauly. Stejně tak slovní i fyzické provokace ze strany soupeře ochotně opláceli a tak i druhé utkání nakonec Dobřany dovedli do vítězného konce.

Za týden se série stěhuje na východ Čech, kde se pokusíme zvrátit dosavadní průběh a prolomit střeleckou smůlu, která nás zatím v Playoff provází.

Libor Komůrka: "Zápasy se hodnotí vcelku jednoduše. Hlavní rozdíl ve dvou vyrovnaných duelech je jasný. Přesilovky a produktivita domácích oproti naší tragické koncovce a hře v početní výhodě. Další rozdíly nemá cenu hledat, moc jich není. V prvním zápase jsme navíc špatně napadali a umožňovali domácíh zakládání útoků. Ve druhém utkání jsme již hráli o 50% lépe, bohužel inkasujeme šťastný gól opět na začátku a pak druhý z přesilovky. Vše se lámalo ve druhé třetině, ale ve chvílích, kdy se tam domácí motají jako hladová housata, prostě musíme dát na 2:1!!! Pak po ojedinělé chybě ve středním pásmu inkasujeme na 3:0 a s tím se dá už těžko něco dělat. Situace ze začátku zápasu pak zcela jistě ovlivnila utkání a i možná zbytek série! (Počítám, že domácí trenér,jak ho znám, za takovou zhovadilost vlastní gólmana alespoň vypere).
Nic, hážeme to za hlavu, je to 0:2 a my se připravujeme na to, že teď se bude hrát podle našich not, jak tomu bývá u nás Pod Parkem zvykem. Přidáme na důrazu, který určitě nebude mláďatům z Dobřan vonět, ale to se nedá nic dělat. Zoufalec, který poslal tento sport do pěti to asi takto zamýšlel, my se jen přizpůsobujeme. S kudrlinkama na plastu je konec! Alespoň pro sobotu a věřím, že i pro neděli. Jestli to Šneci budou chtít u nás utrhnout, budou muset hodně zabrat! Osobně se na to těším, zápasy o "život" nám prostě sedí asi lépe."

Posledních 30 dnů: 498 | Posledních 7 dnů: 148 | Poslední den: 31