Slovo manažera

Konec A-týmu v letošní sezóně je ještě poměrně čerstvou záležitostí, ale přesto již nastal čas prvních hodnocení. Jako první si vzal celou sezónu, ale zejména pak její závěr "na paškál" manažer klubu Libor Komůrka.

O víkendu skončila sezóna A týmu. Možná trochu dříve, než jsme doufali, ale s tím se nedá nic dělat.

Pár slovy se vrátím i k pěkné sérii s Dobřany. Musíme uznat, že proti nám stál velice kvalitní soupeř. Výborný gólman! Mladá koťata, která České republice za pár let budou vozit z mužských MS medaile. Matador Juráček, který snad umí zastavit čas...a v neposlední řádě na lavičce "bláznivý starý pardál" Šlehofer, bez kterého by asi Dobřany zmizely z hokejbalové mapy. Na druhou stranu musím za poslední víkend naše kluky pochválit. Nejen za konečně ukázněnou lavičku, ale i za bojovný výkon v obou dnech, kdy především v druhém zápase statečně bojovali až do poslední vteřiny, i když ke konci se zápas dal už těžko zvrátit. Také proto, že se ani za rozhodnutého stavu neuchylovali k unfair zákrokům! Pochvala i pro rozhodčí, kteří víkendové zápasy zvládli na velice dobré úrovni a přispěli k bezproblémovému chodu obou zápasů.

Vím, asi jsme měli po dobrém podzimu trochu jiné představy o celkovém umístění (já osobně také, to se přiznám), ale je potřeba se na danou věc podívat reálně hlavně v tom, že jsme se na jaře určitě nepotkali s takovou formou a herní pohodou, kterou jsme měli na podzim. Otázku, proč se tak stalo, musíme ještě v týmu rozebrat. Každopádně po loňské sezóně, kdy jsme se v posledním kole prakticky zachraňovali v soutěži, musíme celkové páté místo považovat určitě za úspěch. Fakt, že patříme letos do šiřší špičky ligy ale bude zavazovat do další práce! Na druhou stranu se ukázalo, že na úplný vrchol mezi TOP týmy ligy ještě nepatříme a musíme na sobě neustále pracovat. Nejen hráči, ale i managment týmu. Všichni.

Náš věkově různorodý tým prokázal v celé sezóně, že makat umí, ať už zlepšeným přístupem k suché přípravě, či samotným tréninkům a zápasům. Ještě musíme zapracovat na tom, aby hráči zvládali plnit funkci náhradníka v zápasech! To byl někdy problém, což je škoda, jelikož právě např. v playoff je funkce dobrého náhradníka nepostradatelná! Občas jsme se potýkali s názory, že někteří hráči jsou již staří. Tento pojem je však relativní. Starší hráči někdy mohou již rychlostně pokulhávat, ale mají o proti většině mladších hráčů jednu výhodu! Je na ně vždy spolehnutí! Jak na place, tak v přístupu k hokejbalu, jako takovému. Přesto počítáme s omlazením kádru a k tomu by nám měla pomoci i nová spolupráce s týmem Autoskla Pardubice, kdy už se u nás objevila jména, která s námi playoff absolovala a jsou pro nás příslibem. Uvidíme.

Samozřejmě budeme čerpat i z vlastních řad! Jak říkáme každým rokem, startovní čára je pro všechny stejná. Veřejnost například opět pátrá, proč hráč béčka, který je schopen sám rozhodovat jeho zápasy, nehraje za A-tým? Předně chci podoktnout, že vím, že tento hráč přesahuje úroveň 2.ligy. Vzhledem k tomu, že jeho prioritou je lední hokej, chce on sám působit pouze v B týmu. V případě, že u něho dojde ke změně ( v což já v budoucnu věřím), budeme spolu tuto situaci řešit, na tom jsme s hráčem domluveni. Není proto potřeba se o tuto kauzu zajímat a neustále se mě na to dotazovat. To jen na vysvětlenou pro všechny. Jakmile dojde ke změně, jestřábovská veřejnost to jistě zaznamená, to slibuji :)

Každopádně tím, že v soutěži skončil A-tým, ještě neznamená, že skončil v letošní sezóně hokejbal v Přelouči! Další kategorie pokračují a my bychom měli v práci pokračovat také. Domnívám se, že se každým rokem jako klub posouváme stále dál, radujeme se z úspěchů, které získáváme a učíme se z chyb, které děláme ....v podstatě žádný rozdíl od běžného života! Budu rád, když v tom budeme pokračovat a všichni členové HC Jestřábi přispějí zase nějakým počinem k tomu, aby se náš klub rozvíjel a hokejbal nás hlavně bavil.

Ještě jednou poděkování všem, kteří se letos motali kolem účinkování A týmu v 1.lize (hráči, funkcionáři, časoměřiči, zapisovatele, další důležití civilisté a fanoušci). Úmyslně jsem nikoho z hráčů nejmenoval, protože jde o závěrečné hodnocení. Hráč může být vynikající v zápase, v části sezóny, nebo po celou dobu a v dílčích hodnoceních si jistě zaslouží vyzdvihnout, ale konečný výsledek je vždy společným dílem a o něm je toto hodnocení. Proto nejmenuji.

Snažíme se dělat dobrý hokejbal, někdy se nám to daří více, někdy méně. Po krátkém odpočinku to budeme zkoušet zas a když to nevyjde, tak zas a ti co nastoupí po nás, to budou zkoušet také! Stojí za to pro tým pracovat a věřit, že jednou třeba přijde sezóna, kdy budeme hrát nejlepší hokejbal ze všech......i kdyby to mělo být jen jednou za život.....!

Za vedení HC Libor "Libis" Komůrka

Posledních 30 dnů: 525 | Posledních 7 dnů: 143 | Poslední den: 6