Jestřábi na obrazovce

Minulou neděli se v rámci Crossdock extraligy odehrálo východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Proč by to mělo zajímat fanouška přeloučského hokejbalu? Protože před televizními kamerami mohl spatřit hned trio jestřábů!

Není již dnes žádným tajemstvím, že náš klub HC Jestřábi Přelouč navázal během loňské sezóny spolupráci s extraligovými Pardubicemi. I díky tomu tak v týmu Autoskla působí formou střídavých startů brankář Tomáš Dvořáček a útočník Luboš Moravec. Nejproduktivnější hráč jestřábů nastřílel v minulé sezóně 13 branek a k tomu si připsal ještě 8 asistencí. V půběhu léta se pak přesunul prioritně o soutěž výš. Pro Moravce nejsou zápasy v dresu Autoskla první extraligovou štací. V minulosti totiž nastupoval společně se Šmídem a Davidem Štefanským za pražský Kert Park.

I na straně Hradce jsme mohli vidět jestřába na postu brankáře. Petr Brykner rovněž formou střídavých startů nastupuje v dresu pirátů již od sezóny 2011/12.

V neděli dopoledne bylo na programu derby Pardubic s Hradcem a protože duel vysílala stanice ČT Sport, mohli ho vyjímečně sledovat i diváci, kteří neměli možnost zavítat do polabinské arény osobně. Utkání nakonec skončilo výhrou domácích Pardubic 4:2. Luboš Moravec odehrál na straně domácích celé utkání a dostal se do několika slibných příležitostí. Tomáš Dvořáček kryl záda Davidu Stárkovi v domácí brance. V té hostující pak stál Petr Brykner na kterého mířilo 31 střel pardubických, ale tomu, aby se míček třikrát dostal za jeho záda zabránit nedokázal.

A protože odehrát zápas před kamerami České televize je jistě pro každého amatérského sportovce zajímavá zkušenost, poprosili jsme všechny účastníky, aby nám popsali své pocity a zážitky. Jako první odpovídal Luboš Moravec na otázku jaké to bylo nastoupit v televizním utkání a ještě proti svému spoluhráči z klubu?

"Před kamerama to pro mě nebylo nic zvláštního, člověk to ani nevnímá. Hodně jsem se těšil na spoluhráče z jestřábů Petra Bryknera. Tentokrát jsme se setkali v roli protihráčů. Už i kvůli tomu to pro mě bylo speciální utkání. Za zmínku určitě stojí náš "minisouboj" z první třetiny, kdy se velezkušený "Pipíček" nenechal nachytat a nedovolil mi zapsat se mezi střelce zápasu. Už teď ale můžu říct, že se těším na odvetu v Hradci!"

Svoje postřehy přidal také Tomáš Dvořáček, kterému jsme položili dotaz jaké to je být účastníkem zápasu, který se odehrává před televizními kamerami?

"Tak v této roli jsem se ocitl už loni v průběhu finále a přiznám se, že kamery jsem vnímal pouze před samotným začátkem zápasu, když člověk dorazí na hřiště. V průběhu rozcvičky a samotného utkání už jsem je nijak nepociťoval, v tu chvíli je to už zápas jako každý jiný. Zajímavé je spíše si vše pustit doma ze záznamu, člověk si všímá zcela odlišných věcí, než během hry."

V brance soupeře stál Petr Brykner, byl díky tomu pro tebe zápas nějak speciální? Vnímal jsi ho jinak-byť jsi byl v pozici náhradníka?

"Celkově fakt, že jsem se poprvé postavil v derby na střídačku v dresu Pardubic, byl pro mě speciální V HK mám v týmu stále mnoho přátel, mezi nimi právě jednoho z těch nejlepších a to Petra Bryknera. Přestože jsem nezasáhl do hry, je to hrozně zvláštní pocit mít ho jako soupeře v extraligovém utkání. Obvykle mu fandím, tentokrát jsem přeci jen malinko doufal, že nějakou tu branku dostane :) Nakonec jsme brali 3 body a Pípa předvedl i tak mnoho pěkných zákroků, takže jsem vlastně spokojený. Samozřejmě kdybych nastoupil, určitě bych náš "souboj" vnímal mnohem intenzivněji :)"

No a pohled z druhé strany? Jak si své vystoupení před televizními kamerami užil Petr Brykner v dresu Hradce?

"Televizní přenos v rámci našeho zápasu byl zajímavou zkušeností. Pro sportovce, kteří dělají amatérský sport jako je ten náš je tohle svátek, zápas za odměnu. Za sebe můžu říct, že jsem si ho nakonec i přes těžký úvod užil a chytalo se mi dobře. Všechny zápasy proti Pardubicím jsou speciální, protože jde o derby, většinou mají nadstandartní diváckou kulisu a utkání má vynikající úroveň. Tentokrát proti mě stáli i kamarádi v dresu soupeře, takže motivace uspět byla o to větší. Luboš se na konci první třetiny dostal do dobré pozice, ale trefil mě naštěstí do ramene :) Celkově byl ale vidět a odehrál dobrý zápas. "Dvořka" nenastoupil, takže nedošlo ke vzájemné "konfrontaci" což by jistě bylo zajímavé, uvidíme, třeba někdy příště."

Doufejme tedy, že se hokejbal bude v budoucnu dostávat na televizní obrazovky stále častěji a kdo ví, třeba jednou budeme moci sledovat i utkání našeho A-týmu... :) Záznam duelu Pardubic s Hradcem můžete prozatím shlédnout ZDE.

Nezapomínejme ani na naše reprezentanty v kategorii Masters, které ZDE můžete sledovat taktéž prostřednictvím živých přenosů z Bermud, kde bojují za Českou republiku v rámci MS veteránů.

Posledních 30 dnů: 467 | Posledních 7 dnů: 135 | Poslední den: 4