Ženy dál v elitní skupině

Naše dívky úspěšně zvládli první turnaj po postupu do elitní skupiny a v Třebové si zajistily účast mezi elitou i pro domácí turnaj, který se uskuteční v říjnu.

Skupina:

Roštěnky - Alfa Pardubice 1:1, gól Karabcová

Roštěnky - Zvolen 0:2

Roštěnky - Česká Třebová 1:3 gól Čapková

Roštěnky - Svítkov 0:1

O třetí místo: Roštěnky - Svítkov 1:2 pp gól Vašicová

Sestava: Cidlinská - Kandrová, Čapková, Hamerníková - Karabcová, Vašicová, Škodová - Kazimírová, Polednová, Špalková - Kubátová.

Průběh turnaje pro náš web zhodnotil kouč Roštěnek, Filip Oliva:

"Letos poprvé ve skupině A a nemužeme být nespokojeni. Samozřejmě jsou v naší hře nedostatky, jako jsou kvalita zakončení a reakční rychlost, ale splnili jsme cíl a na domácí půdě si zahrajeme ve skupině A a to bylo pro turnaj v Třebové podstatné.

V utkání s Alfou jsme byli lepším celkem, ale pohříchu se ujala jen ukrytá střela kapitánky Karabcové a tak se po remíze body dělily.

Do Zápasu s favoritkami ze Zvolena jsme šli s navýsost defenzivní taktikou. Dvě idnividuální chyby ale nakonec znamenaly přijatelnou porážku. Stínem utkání byl kolaps jedné ze soupeřek.Ta je nakonec podle našich informací naštěstí v pořádku.

Pouze střetnutí s Třebovou hodnotím jako nepovedené. Vůbec jsme neakceptovali pohyb domácích a zaslouženě padli.

Před posledním zápasem jsme věděli, že pád do baráže už je pouze v rovině divoké teorie a tak jsme v uvolněné náladě byli Svítkovu vyrovnaným soupeřem a utkání rozhodla jen vyšší kvalita zakončení hvězd.

Se stejným soupeřem jsme se utkali i o konečné třetí místo a děvčata se v úmorném vedru vzepjala k heroickému výkonu, který však nakonec znamenal porážku v nastavení a konečné 4. místo.

Turnaj i tak hodnotím velmi pozitivně. Ne jen ,že jsme setrvali ve skupině A, ale dokázali jsme se i zcela vyhnout baráži a toho si vzhledem ke kvalitě soupeřů opravdu cením. Individuálně bych pak rád vyzdvihl Romču Cidlinskou, která v třicetistupňovém vedru odchytala všechna utkání ve velkém stylu."

Posledních 30 dnů: 524 | Posledních 7 dnů: 134 | Poslední den: 6