HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Vítězství na úvod

Hned první utkání nové sezóny proti Dobřanům přineslo velké drama na jejímž konci však můžeme slavit tříbodový zisk.

HC Jestřábi přelouč - TJ Snack Dobřany 4:2 ( 0:0, 2:2, 0:2 )

střely 27:25
vyloučení 4:6
využití 2:0

branky: 21. Čapek ( Hejhal ), 26. Hejhal ( Štefanský, Slanina ), 43.Mucha ( Šmíd, Svoboda ), 44.Slanina ( Štefanský) - 19. Kovařík ( Kodýtek ), 19. Zelenka

Brykner, Dvořáček - Stoklasa, Michetschläger, Šmíd, Čapek, Štefanský - Mucha, Příhoda, Svoboda P., Kazimír D., Hejhal, Kazimír M., Drbohlav, Slanina, Komůrka - trenér Štefanský

V úvodním utkání nové sezóny proti nám stál mladý, ale ambiciózní celek Dobřan. Trenér Štefanský musel tentokrát vytasit z rukávu "stará esa" z B-týmu Slaninu s Komůrku, úplně novou tváří v dresu s jestřábem byl pak ex-hradecký Lukáš Drbohlav.

Začali jsme poměrně aktivně a hned v úvodu jsme zaměstnali dobřanského brankáře Marka několika pokusy, se kterými si však vytáhlý strážce svatyně poradil, byť hlavně střela Štefanského po buly měla gólové parametry. Hosté hrozili především z rychlých brejků a po vhazování v útočném pásmu. První třetina nového ročníku však branku nepřinesla.

Góly přišly až ve druhé třetině a nebylo jich málo. V 19.minutě hosté čistě vyhráli buly a Kovařík střelou do horního růžku poslal hosty do vedení. Uběhlo pouhých 40 vteřin a Zelenka pláchl naší obraně a nadvakrát mazácky překonal Bryknera - 0:2. V těchto chvílích jsme nehráli vůbec dobře a nechybělo moc, aby hosté přidali další branky. Naštěstí nám pomohl "blesk s čistého nebe". Hejhal vyhrál buly čistě pro Čapka a ten propálil vše co mu stálo v cestě - 1:2. Rychlé snížení nám vlilo novou krev do žil a hra se znovu vyrovnala. Na hřišti se začalo dost jiskřit  a rozhodčí měli plné ruce práce. Čtyři minuty před přestávkou sehrálo trio Štefanský, Slanina a zakončující Hejhal krásnou kombinaci na jejímž konci bylo vyrovnání na 2:2. První střelu ještě výtečný Marek Zbynďovi ještě chytil, na dorážku byl však i přes svou výšku krátký.

Třetí část se díky vyrovnanému skóre nesla v opatrnějším duchu. Šancí ubylo a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, která by jej stála všechny body v úvodu soutěže. Rozhodnutí padlo z nenápadné akce, kdy Šmíd lehce nahazoval před branku a Mucha míček jenom lehce lízl čepelí hole. Ten se pak "došoural" jen pár centimetrů za brankovou čáru. Dobřanští sice protestovali, že balónek nepřešel brankovou čáru, ale naneštěstí pro ně stál rozhodčí velmi blízko a odmítl jakoukoli diskuzi. Dobřany ještě zkusili hru bez brankáře, ale Štefanský se Slaninou je ve středním pásmu o míček připravili a druhý jmenovaný se po letech znovu trefil v dresu A-týmu - 4:2! Poslední minuty utkání už se spíš dohrávaly a z těžkého utkání jsme tak dokázali nakonec vytěžit všechny 3 body.

Petr Brykner: "Dnes jsme čekali velmi těžké utkání, což se taky potvrdilo. Hosté byli na míčku velmi šikovní. My však dnes hráli opravdu jako tým, byli jsme důrazní a měli i štěstí. Jsme rádi za úspěšný vstup do sezóny protože za stavu 0:2 to s námi nevypadalo příliš dobře. Dokázali jsme se však do zápasu vrátit a strhnout ho na svou stranu. Letos, kdy jde do play-off pouze 8 týmů bude rozhodovat opravdu každý bod a těchhle tří si opravdu vážím."