rozhovor: Máťa Kohout

Přinášíme vám rozhovor s člověkem, kterého jistě každý zná z hokejbalového či rugbyového hřiště. Ne každý však možná ví, že tento člověk toho pro náš klub udělal hodně hlavně v zákulisí když posledních 10let spravoval klubový web jako admin a stál tak u jeho zrodu. Reč je o Martinu Kohoutovi, kterému však málokdo řekne jinak než "Máťa".

Ahoj Máťo,

Předem bych ti chtěl touto cestou nejen za sebe, ale za celý klub poděkovat za to obrovské kvantum práce, které jsi jako admin pro HC Jestřábi odvedl. DÍKY!

Po dlouhých letech jsi se "zbavil" funkce admina klubového webu. Jak dlouho jsi stránky Jestřábů spravoval a nebude se ti po tom stýskat? :)

"Musel jsem se podívat do archívu, a první článek se zrodil  19. 12. 2005, takže víc jak deset let. Trošku mi to chybět bude, ale stýskat určitě ne :-) "

Co bylo na práci admina nejnáročnější a co tě na tom naopak bavilo nejvíc?

"Nejnáročnější byla zcela určitě časová náročnost, respektive potřeba článek co nejrychleji napsat a zveřejnit. A bavila mě komunikace, která probíhala."

Zkus se prosím vrátit do období, kdy jsi začínal se spravováním klubového webu. Co se od té doby změnilo a jak vnímáš třeba nástup sociálních sítí skrz které se nyní prezentují prakticky všechny špičkové kluby všech sportovních odvětví?

"Když tehdy vznikla potřeba založení webovek, nebylo moc lidí, kteří by se tomu věnovali a nebylo ani tolik technických možností jako v současnosti, takže bylo to dělané trochu na koleni, ale fungovalo to dlouho a dobře. A co se sociálních sítí týká: je to jeden z mnoha fenoménů dnešní doby a nemám s tím problém a nejsem rozhodně proti nim, ale stále je hodně lidí, kteří FB nemají a nemají ani potřebu se prezentovat široké veřejnosti s každou maličkostí.a tak klubové stránky prostě musí žít svým životem."

Co tvoje sportovní kariéra? Je o tobě známo, že tvojí velkou vášní je rugby. Je právě rugby sport, kterému se momentálně věnuješ naplno?

"Vášeň je slabé slovo :-) prostředí které rugby vytváří je naprosto unikátní a věnuji se mu celým svým srdcem a tělem. Co se týká těla, tak tady se též pomalu kariéra uzavírá :-) tělo už hodně bolí a je věkem i opotřebované :-) kdo mě jenom trošku zná, netřeba více rozebírat můj vztah k rugby ..."

Jak vedle tohoto sportu vnímáš právě hokejbal? Přes zimu tě můžeme vídat v dresu Rockets v utkáních zimní ligy. Bereš hokejbal jen jako zábavu na období, kdy trávník zapadá sněhem, nebo tě i po letech stále naplňuje?

"Hokejbal mám rád, baví mě a i proto jsem ho kdysi za Jestřábi hrál. V současnosti je to už jen tebou zmíněná zimní liga a Rockets, to k sobě neodmyslitelně patří a ano svým způsobem mě naplňuje."

Zkus se ohlédnout za svojí hokejbalovou kariérou, kolik jsi toho vlastně za Jestřábi, potažmo Rockets, nebo jiné týmy stihl odehrát?

"Za Jestřábi tři sezóny a za Rockets od roku 2000 a tady už i "dožiju", to byly, jsou a budou srdcovky..."

V Přelouči žije klub rugby a hokejbalu v těsném sousedství. Jako zástupce obou táborů tak můžeš dobře porovnat jaké mezi nimi panují vztahy. Myslíš si třeba, že si navzájem konkurují co se týče náboru dětí, nebo diváckých návštěv?

"Vztahy jsou dobré a trochu mě zaráží že se na to vůbec ptáš. Nikdy mě nenapadlo se na to koukat z pohledu konkurence návštěv či náborů. Jsme jako amatérský sportovci na jedné lodi, tak to vnímám já."

Máš kromě sportu ještě nějaké další záliby?

"Mám, je toho docela dost, cestování (samozřejmě hlavně za rugby), filmy a seriály, knihy a pivko s kamarády a právě s klukama z Jestřábů, asi je nemusím jmenovat :-)"

Na závěr dostáváš jak je u nás obvyklé prostor k vyjádření se k věcem, které by jsi chtěl zmínit, ale v rozhovoru na ně nedošlo. Následující řádky jsou tedy tvoje :)

"Chtěl bych se ještě vrátit úplně do začátku a zmínit Martina Krále z Veselí, který byl autorem stránek a ve spolupráci s ním stránky vznikly a celé víc jak desetileté účinkování bylo v podstatě díky němu zadarmo. Jestřábům bych chtěl poděkovat za spolupráci, především pak lidem, kteří články vytvářeli a posílali k zveřejnění. Byl to především Fáda Novotný a Libuna Komůrka, kteří posílali články ze zápasů áčka, béčka, ale i  z prostředí klubu a občas se ocitli i na pranýři, když byli v určitých momentech kritický. Nebyli samozřejmě jediní, informace tekly od Lambyho, Duldy, Tesiho, Olívka Pit lajny a v poslední době od gólmanského dua Brykner-Dvořáček. Prostě bez spolupráce to nemohlo fungovat a v podstatě nemůže fungovat nic. Proto Vám přeji abyste fungovali jako tým a vždy táhli za jeden provaz i když je to někdy téžké a složité."

Díky za tvůj čas, ať se ti daří a přijď se na nás podívat! ;)

"Přijdu vždy moc rád, zažil jsem s kluky skvělé okamžiky z nichž na některé se nezapomíná, respektive ani nedá zapomenout :-)"

Posledních 30 dnů: 526 | Posledních 7 dnů: 132 | Poslední den: 9