HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Přestřelka v náš prospěch

Druhé domácí utkání přineslo znovu velké drama. A stejně jako před to bylo tříbodovým koncem pro nás.

HC Jestřábi Přelouč - SK Jungle Fever Kladno 6:4 ( 1:1, 3:2, 2:1 )

střely 30:36
vyloučení 0:3
využití 2:0

branky: 8. Vorba (Čapek), 18. D. Kazimír (Hejhal), 26. P.Svoboda (Příhoda) 27. J.Svoboda (Šmíd), 33.Michetschläger (P.Svoboda, Šmíd), 45. J.Svoboda (Čapek, P.Svoboda) - 11.Jůzek (Pilný), 16. Mareš (Pavlík), 17. Javůrek (Pieštianský,Voráček), 35. Sikora (Mareš)

sestava: Brykner (Dvořáček) - Stoklasa,Michetschläger, Šmíd, Čapek, Štefanský - Mucha, Příhoda, P.Svoboda, M.Kazimír, Hejhal, D.Kazimír, J.Svoboda, Slanina, Vorba - trenér: R.Štefanský

Netradičně v sobotu, ale tradičně od 14:00 jsme přivítali na svém hřišti tým nováčka soutěže Jungle Fever z Kladna. Hráče obou týmů čekalo utkání za velmi těžkých podmínek. V tropickém odpoledni kdy teplota přesahovala 30°C pak čekalo pravé "peklo" hlavně brankáře obou celků.
Od úvodních minut bylo vidět vcelku pohledné utkání, ve kterém se šance střídaly na obou stranách. Jestřábi se snažili svého soupeře zatlačit do jeho obranného pásma, ti však hrozili z rychlých protiútoků. V 8.minutě se nám naskytla možnost první přesilové hry. Tu se povedlo zužitkovat opravdu bleskově. Stačily pouhé 3 vteřiny a Tomáš Vorba uklidil míček odražený po buly pohotově za záda kladenského brankáře Kaimla. Vedení však zeleno-bílým dlouho nevydrželo. Po zmatku v naší obraně se balónek dostal k Janu Jůzkovi, který si počkal a poté přesnou střelou srovnal na 1:1.
Divácky nejatraktivnější byla jistě druhá část zápasu. Stačilo pouhých 25 vteřin, aby Michal Mareš proběhl naší obrannou třetinou a zakončil přesně pod Bryknerovu vyrážečku. Rychlá vedoucí branka Jungle dostala "na koně". Kladenští hokejbalisté se mnohem lépe pohybovali, byli přesnější a důraznější a lehce si vytvářeli další šance. Už v 17.minutě předvedli hosté další přesnou akci na jejímž konci zakončoval do prázdné branky Javůrek. Pěkným obranným zákrokem mu napoprvé ve skórování zabránil Čapek, ale na dorážku už byl krátký i on - 1:3
Pokud by byla na našem stadiónu možnost LIVE sázek, vysoký kurz na "jedničku" by zřejmě nevyužil ani ten nejzatvrzelejší optimista. Hostující hráči si vytvářeli v dalším průběhu zápasu dobré střelecké příležitosti. Dvoubrankovou ztrátu však nedovolil kladenským navýšit několika dobrými zákroky Brykner. A tak přišlo snížení. Situaci 2 na 1 zakončil unavený David Kazimír nahozením ze středního pásma a míček si skrz výstroj Kaimla našel cestu do branky - 2:3. V 26. minutě po tom, co oba brankáři vyřešili několik ošemetných situací ve vlastním brankovišti, přišlo vyrovnání. Příhoda hezky oběhl branku a poskakující míček ze vzduchu usměrnil do sítě Petr Svoboda. Za další minutu nejprve Jakub Svoboda daroval hostům chybnou rozehrávkou další šanci, ale míček se k němu v témže střídání vrátil a Kuba svou chybu napravil tím nejlepším možným způsobem. Ve středním pásmu poslal na Kaimla prudkou střelu zápěstím a ta si skrz jeho výstroj našla počtvrté cestu do branky - 4:3 Hosté vystřídali brankáře ale divoké utkání pokračovalo i nadále. Po dalším závaru v brankovišti bylo nařízeno v náš prospěch trestné střílení, ale Slanina si na Holečka nepřišel.
Po příchodu ze šaten měl nejprve jeden z hráčů Junglu velkou šanci na vyrovnání, ale tváří v tvář našemu brankáři neuspěl. Jen o pár chvil poté vypálil v přesilové hře do změti těl před brankou Petr Svoboda do jehož střely ještě vložil hůl Michetschläger. Míček vyletěl vysoko nad hlavy všech hráčů, aby pak spadl popáté za záda brankáře našeho soupeře. Kladno se však nevzdalo a 10 minut před koncem snížil znovu na rozdíl jediné branky Sikora. Hráči obou celků toho měli "plné zuby" , ale protože bylo utkání stále otevřené, mohli diváci dál sledovat vyrovnanou bitvu. Za delší konec provazu možná přeci jen tahali hosté, ale v těchto chvílích jsme zahráli velmi dobře takticky a snažili se vyvarovat dalších chybám v obraně. V poslední minutě utkání pak ukázal rychlé nohy znovu Jakub Svoboda a brankou při power play kladenského týmu nám definitivně zajistil 3 body.
Po dvou utkáních se tak můžeme těšit z plného počtu bodů, byť jsme v obou zápasech prohrávali o 2 branky.

Petr Brykner: "Dnešní utkání bylo opravdu velmi těžké. Teď nemám na mysli pouze počasí, ale hlavně hru našeho soupeře. Kladno dnes hrálo velmi dobře a kdyby byl sport vždy spravedlivý, určitě by si odtud nějaký bod odvezlo. Je však známo, že nemalou roli hraje také štěstí a to bylo dnes na naší straně. Za nepříznivého stavu jsme nesložili zbraně a dokázali znovu dokonat obrat. Šest bodů ze dvou těžkých utkání je výborný výsledek na který budeme chtít navázat i za týden v Mladé Boleslavi."