Rakovník odjel s nepořízenou, A tým slaví první 3 body!

A tým se po nepovedené premiéře v Jihlavě rehabilitoval šestigólovým přídělem do sítě loňského extraligisty z Rakovníka!

HC Jestřábi Přelouč-  HBC Rakovník 6:2 (3:0,0:1,3:1)

Střely 27:20, Vyloučení 7:5, Využití 0:2
Branky 3. Bílý (Vorba) 1:0, 13. Šmíd (Bílý, Moravec) 2:0, 15.Štefanský (Šmíd) 3:0, 37. Tvarůžek (Šíma, Kovařík) 3:1, 36.Svoboda 4:1, 36. Moravec (Bílý, Šmíd) 5:1, 42. Kohoutek (Svoboda) 6:1, 44. Kovařík (Cafourek) 6:2

Sestava Jestřábů: Smekal (Třináctý) - Stoklasa, Šmíd, Vorba, Svoboda, Příhoda, Jizba, Kunc, Šimek J., Kohoutek, Bílý, Moravec, Štefanský, Suchánek, Kajda, Jágr, Šimek M. .

Libor Komůrka: "Hosté přijeli na dvě lajny, což nám v minulosti kolikrát moc nesedělo. V první třetině jsme hýřili pohybem a dostávali se do gólových šancí. První branku vstřelil svým typickým způsobem zpoza branky Bílý. Na 2:0 zvyšoval Šmíd, který vložil hůl do tvrdé přihrávky před branku a sekundu před koncem povedené třetiny dopravil do sítě míček Štefanský. Druhá třetina již tak povedená nebyla. Zahájili jsme ji nešťastným faulem, který hosté v přesilovce potrestali. Vzápětí jsme tahali záchranou brzdu při úniku jednoho z hostů, ale naštěstí Kovařík trestné střílení neproměnil. Opět jsme si vypracovali dost šancí, ale mušku jsme v této periodě srovnanou neměli. Třetí třetina už zase byla o poznání lepší a před její polovinou dva slepenci Svobody a Moravce pak definitivně zlomili odpor bojovného soupeře. Před koncem ještě zapsal premiérový zápis z úniku Kohoutek a hosté již jen korigovali v přesilové hře. Zápas jsme zvládli, měli jsme dobrý pohyb a nějak podobně snad budeme pokračovat i v dalších zápasech."