HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Doklouzali jsme k třetí výhře

I ve třetím utkání nové sezóny si připisujeme plný bodový zisk! Opět jsme sehráli utkání plné obratů a se spoustou gólů.

HBC Tygři Mladá Boleslav - HC Jestřábi Přelouč 4:5 ( 1:1,2:2,1:2 )

střely 35:37

vyloučení 4:2

využití 0:1

branky: 3. Bydžovský (Matějka), 27. Krejčí (Marušinec, Mrhálek), 27. Bydžovský (Krejčí, Mrhálek), 40. Krejčí (Winter) - 10. Svoboda (Příhoda,Šmíd) , 26. Mucha (Menc,Hejhal), 29. Hejhal (Mucha,Vorba), 33. Příhoda (Svoboda), 36. Svoboda (Mucha,Michetschläger)

sestava: Dvořáček (Brykner) - Stoklasa, Michetschläger, Šmíd, Čapek, Menc - Mucha, Příhoda, P.Svoboda, M.Kazimír, Hejhal, D.Kazimír, Vorba - trenér R.Štefanský

V neděli odcestoval náš A-tým k prvnímu venkovnímu utkání letošní sezóny. Cesta ho zavedla na hřiště v Mladé Boleslavi, kde se Jestřábi utkali s místními tygry. Přestože počasí mělo k ideálu daleko a plastový povrch v dešti kvalitní podívané nesvědčí, přítomní diváci si na nudu rozhodně stěžovat nemohli.

Utkání začalo opatrněji na obou stranách a zejména několik podklouznutí u mantinelu nutilo hráče vážit každý krok, na branku se ale nečekalo příliš dlouho. Domácí otevřeli skóre na konci třetí minuty, když Bydžovský vypálil do skrumáže před brankou a Dvořáček, který poprvé v sezóně hájil naše brankoviště jeho střelu nestihl vytěsnit nad horní tyč. Obdržená branka donutila Přelouč ke zvýšení aktivity a stupňování tlaku na domácí branku. Domácí se proto zaměřovali spíše na rychlé protiútoky, v jednom z nich mohl navýšit skóre Marušinec, svou střelu ale mezi tyče nevměstnal. Jestřábi se tak na konci desáté minuty dočkali zaslouženého vyrovnání, když po Příhodově přihrávce mířil přesně Petr Svoboda.

Zajímavou pasáž pak mohli diváci vidět v polovině utkání, kdy se s brankami roztrhl doslova pytel. Nejprve v přesilové hře strhl vedení na straně hostů Mucha, ale Mladá Boleslav ukázala, že utkání není ještě zdaleka u konce. Za 38s herního času totiž již vedla 3:2! Nejprve Marušinec vybídl v situaci 2 na 1 k vyrovnání Krejčího a hned po něm se dostal do samostatného úniku Bydžovský. S jeho blafákem si ještě Dvořáček poradil, následně však již kapituloval po střele do horního rohu branky. Ani domácím však radost nevydržela tak dlouho, jak by si představovali. Jejich eufórii ukončil za další minutu a půl Hejhal a do kabin se tak šlo opět za vyrovnaného stavu.

Do třetí části se již počasí definitivně umoudřilo a povrch začal schnout. To sice více svědčilo domácím, ale produktivnější byla Přelouč. Nejprve Svoboda vrátil Příhodovi gólovou přihrávku z první třetiny, aby pak sám z otočky zvyšoval už na 5:3. Aby diváci ale neodcházeli předčasně, zdramatizoval ještě závěr utkání gól na 5:4 z hole Krejčího. Víc už ale domácí nestihli a když Petr Svoboda odmítl zkompletovat hat-trick střelou do prázdné branky (z finančních důvodů zamířil raději vysoko nad), odvezli si hosté domů 3 body za výsledek 5:4 a stále zůstávají v soutěži bez ztráty bodů!

Tomáš Dvořáček, brankář Přelouče: "Dnešní utkání se muselo divákům líbit. I přes ne zcela ideální povrch se hrál aktivní hokejbal s šancemi na obou stranách, z čehož vyplynuly celkem tři výsledkové obraty a 9 branek. To, co se zajisté líbilo přítomným divákům, muselo naopak dělat vrásky na čele oběma trenérům. Určitě máme v naší hře prostor pro zlepšení, ale podstatný je plný bodový zisk, pro který jsme si přijeli ;) "