Hostivař odvezla všechny body

Dorostenci doma drželi krok jen třetinu a jasně podlehli favoritovi z Prahy.

HC Jestřábi Přelouč - HBC Hostivař 0:7 (0:1,0:2,0:4)

Sestava Jestřábů: Čára – M. Moravec, Opasek, Kratochvíl, Pavlíček, Stárek, Dlabaja, Merta, F. Moravec, Duba, Říha, Le Quanq, Moravcová, Hvězdová, Munduch, Synek.

Michal Křemenák: "Po třech týdnech bez zápasu nás doma čekal nelehký soupeř z Hostivaře. Do zápasu jsme nastoupili aktivně a pro mě i překvapivým tlakem, což zaskočilo i soupeře a až když za gólmanem hostů podruhé zazvonila tyč, probudili se a začali hrát a přebírat otěže zápasu. Jejich tlak se nám dařilo rozbíjet skvělým blokem v naší třetině. Bohužel se stalo, že dva hráči ve snaze zdvojit a obrat hráče Hostivaře o míček chybovali, čímž došlo k uvolnění středu hřiště a naše první chyba byla potrestána gólem. I nadále se nám dařilo hrát rovnocenně, a i když byly na míčku hosté více než my, nedokázali nic vymyslet a když už, tak Čára v naší brance s přehledem vše zlikvidoval a tak po druhé siréně svítilo na tabuli pro mnohé překvapivé skóre 0:3. Na začátku třetí třetiny jsme dostali gól a chlapci a děvčata pro mě nepochopitelně začali bránit výsledek a odklonili se od našeho plánu hry a tím tak dali soupeři čas i místo na to, aby v klidu navyšoval skóre. Pořád to máme v hlavách, chce si to přepnout a místo toho výsledek bránit, se snažit dát soupeři gól a tím je naštvat. Není důležité jestli dáme deset nebo jeden gól, ale hrát hokejbal, který nás bude bavit a bude nám dávat sílu na to být důstojným soupeřem všem, a ne chodit ze hřiště střídat a křičet na sebe hlavně nedostat deset. Na druhou stranu je vidět, že nám přestávka pomohla, že jsme dobře potrénovali a naše hra se zápas od zápasu zvedá. Věřím že v dalších zápasech to jen potvrdíme."