Doma poprvé s nulou

Ve šlágru Národní ligy jsme poprvé odešli ze hřiště bez bodů, když si jako první odvezlo všechny body teplické Rondo.

HC Jestřábi Přelouč - HBC Rondo Teplice 0:2 (0:0, 0:1,0:1)

střely 31:17
vyloučení 4:2
využití 0:2

branky: 23.Prokš (Černý), 39.Poláček (Jarkovský)

sestava: Brykner (Dvořáček) - Stoklasa, Michetschläger, Šmíd, Čapek, Vorba - Mucha, Příhoda, P.Svoboda, D.Kazimír, Hejhal, M.Kazimír, Moravec, Horák, Komůrka - trenér Štefanský

V sobotním podvečeru jsme přivítali loňského finalistu soutěže Rondo Teplice. Hosté k nám dorazili pouze s 9 hráči do pole. Pozorný fanoušek však ví, že tepličtí místy v autech ve venkovních utkáních nikdy neplýtvají a na hru v menším počtu lidí jsou zvyklí. To bylo vidět i od úvodu sobotního střetnutí. Rondo se soustředilo na pečlivou defenzivu. Hra se odehrávala především okolo branky, kterou střežil brankář Vaníček, který si tak na nedostatek práce nemohl stěžovat. Vytvářeli jsme si i nadějné pozice, v jedné z největších však Horákovu povedenou ránu vyrazil mimo hřiště teplický brankář.

Obraz hry se příliš neměnil ani po přestávce. Jestřábi měli herně navrch, hosté vyráželi do nebezpečných brejků. Ve 23. minutě pak diváci viděli první branku utkání. K jejich nelibosti se však míček octl v Bryknerově síti. Prokš si zpracoval balónek a prudkou střelou z otočky se trefil přesně pod lapačku našeho brankáře. Naši střelci bohužel takto povedené zakončení předvést nedokázali a tak šance Muchy nebo Svobody ztroskotali jen na Vaníčkovi.

Snaha se Jestřábům rozhodně nedala upřít, ale hosté vedení zkušeně hlídali. Přestože jsme soupeře téměř dvojnásobně přestříleli, branku se tentokrát vstřelit nepovedlo. V 39. minutě navíc zkušený Poláček zachoval v zakončení dostatek klidu a brankou na 2:0 zápas rozhodl. Přestože to herně nebylo špatné, tak nemohoucnost v zakončení a dobrý den teplického brankáře nám vzali naději na bodový zisk a poprvé v sezóně jsme tak ochutnali hořkost porážky.

Petr Brykner: "Dnešní utkání bylo velmi těžké a myslím, že jsme ho nesehráli úplně špatně. Musím pochválit brankáře Vaníčka, který předvedl výborný výkon a nedovolil nám skórovat. Bohužel jsme mu nedokázali mnohdy laxností a nedůrazem v zakončení chytání více ztížit. Těžká utkání navíc rozhodují přesilovky a Teplice využili 2 ze 3. S předvedenou hrou můžeme být celkem spokojení, s výsledkem však rozhodně ne..."

Posledních 30 dnů: 526 | Posledních 7 dnů: 132 | Poslední den: 9