HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Doma opět bez bodu

V loňské roce tvrz, kterou se dobývalo velmi těžko. Poslední dva týdny se však náš stadion změnil na soupeři oblíbenou destinaci odkud si vozí tříbodová vítězství. Slabý důraz a agresivita v útočné třetině nás stála již třetí domácí zápas v řadě. Tentokrát nás porazila Polička.

HC Jestřábi Přelouč - SK Kometa Polička 1:2 (0:1,0:1,1:0)

střely 26:30  vyloučení 4:6  využití 1:0  v oslabení 0:1

branky: 45.Komůrka (Michetschläger) - 15. Tobiáš (Dvořák) , 42. Grubhoffer (Štefka)

sestava: Dvořáček (Brykner) - Stoklasa, Příhoda, Šmíd, Michetschläger, Menc - Mucha, P.Svoboda, Hejhal, Vorba, Moravec, Horák, Komůrka, M.Kazimír, Drbohlav, D.Kazimír - trenér: Štefanský

V neděli se náš A-tým představil na domácím hřišti proti tradičnímu soupeři z Poličky. Hlavním cílem bylo po neúspěšném dvoukole získat doma body a posunout se v tabulce do vyšších pater. Od začátku utkání však bylo jasné, že Jestřáby nečeká jednoduchý úkol.
Hosté byli v první třetině aktivnější a hned od začátku měl Dvořáček v brance domácích plné ruce a nohy práce. Naštěstí pro Přelouč, ani jedna ze skrumáží či střel po nepovedených vhazováních, neznamenala žádný míček v jejich síti. Když už to vypadalo, že první část hry skončí bez branek, využila Polička obrovského zaváhání u modré čáry a po rychlé kombinaci otřel svou střelu z první o tyč Grubhoffer a rozjásal hostující střídačku.
Do druhé třetiny vstoupili Jestřábi opět trochu vlažně a hned mohla být situace kritičtější. Nejprve v úniku dva na nikoho nezakončil přesně Štefka a v pokračujícím útoku pak vystavil stopku jeho dvěma pokusům o dorážku Dvořáčkův beton. Domácí se pak konečně osmělili, ale trápila je stále koncovka. Dost často finální přihrávka postrádala potřebnou přesnost, nebo zakončení větší důraz. Bohužel, vázla i přesilovková kombinace a z nabídnutých početních výhod se fanoušci Přelouče srovnání nedočkali.

Do třetí části se tak šlo s nejtěsnějším možným rozdílem. Obraz hry začal trochu odpovídat stavu na světelné tabuli a zatímco domácí družina se tlačila do zakončení, hosté hrozili z rychlých brejků. Oba brankáři však nepřipouštěli další změny skóre a čas se povážlivě krátil. Ani jednomu z mužstev se nadále nedařilo využívat přesilové hry, nakonec ale nepoměr sil na hřišti branku přinesl. Ve vlastním oslabení totiž utekla dvojice hráčů Poličky do úniku a zakončující Tobiáš zvýšil na 2:0 z pohledu hostí. Přestože Jestřábi srdnatě bojovali až do samotného závěru, kdy 17s před sirénou snížil nestárnoucí "Gordie Howe" Komůrka, na body to opět nestačilo.

Zbyněk Hejhal : "Třetí domací zápas v řadě, a bohužel třetí prohra. Popravdě řečeno, že zasloužená. Soupeř nás předčil úplně ve všem a bere důležité 3 body. Nás momentalně nejvíce trapí práce v útočné třetině kde nám chybí pohyb a větší důraz. A o nějaké kombinaci snad radši ani nemluvím :) Je potřeba se rychle vzpamatovat a začit dělat body jinak se letos budeme koukat na play off pouze na internetu :) "

Tomáš Dvořáček : "Bohužel nás už minulý víkend opustilo střelecké štěstí a bez branek jen těžko můžeme pomýšlet na úspěch. Přestože jsme s Poličkou neodehráli špatný zápas, body jsme žádné nevybojovali. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb ve hře v obraném pásmu, kterých zatím děláme zbytečně mnoho. Stejně tak musíme nalézt ztracenou sebedůvěru a dravost v zakončení. Věřím, že na tom v týdnu zapracujeme a už za týden se nám podaří získat nějaké body v dalším regionálním derby!"