HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Z derby jsme si body nepřivezli

Velmi očekávané derby, které vždy přináší zvláštní náboj, se odehrálo tento víkend na hřišti ve Svítkově. Bohužel, tentokrát si domácí tým připsal všechny body na svůj účet, zatímco Jestřábi stále hledají střeleckou formu.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HC Jestřábi Přelouč   3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

střely 32:37(11:15, 13:8, 8:14), vyloučení 4:4 (+ 2x10 minut OS Svítkov), přesilovky 3:3, využití 0:0, v oslabení 0:0

branky: 9. Horák (Svoboda J.), 14. Hlavsa (Černický D.), 30. Večerník (Bureš), 35. Večerník (Bureš,Hlavsa), 45. Horák (Michetschlager, Šmíd)

sestava: Dvořáček (Brykner) - Šmíd, Michetschlager, Stoklasa, Kazimír D., Hutla, Menc - Příhoda, Svoboda P., Moravec, Mucha, Hejhal, Horák, Vorba, Drbohlav, Svoboda J., Kazimír M. - Trenér : Štefanský

V neděli se A-tým vydal vstříc tradičnímu derby do Svítkova, kde chtěl konečně ukončit sérii bez získaného bodu. Hned od začátku se hrál před početným publikem atraktivní zápas plný soubojů, nicméně oběma týmům chyběl potřebný klid na hokejce a přesnost v zakončení. Jako první si několik šancí vypracoval domácí tým, ale Dvořáček byl vždy pozorný. Do vedení se pak po nenápadné střele Horáka dostali Jestřábi, kdy měl brankář Mroviec zcela zakrytý výhled. Přišlo i několik šancí na navýšení skóre, ale bohužel se již žádná do konce třetiny neuchytila. Naopak necelé dvě minuty před koncem využil zmatku v obraném pásmu Hlavsa a dělovkou k pravé tyči srovnal stav utkání na 1:1.

Ve druhé části se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu a z jejich bojovnosti vyplynulo několik slovních potyček a drobných strkanic. Brankáři ale odolávali a když se neprosadil na jedné straně znovu aktivní Horák, ani na druhé straně rychlá kombinace Krejčíka s Fišerem, vypadalo to, že do kabin se půjde znovu za stavu 1:1. To se ale nakonec nestalo, protože po nedůrazu při vyhození míčku se dostal ke střele Večerník a využil zcela zakrytého výhledu brankáře Přelouče - 2:1.

Do třetí části vstoupili opět o něco lépe domácí a zle zatápěli v obraně Jestřábů. Jejich trpělivá hra nakonec přinesla ovoce, když se ze samostatného úniku prosadil znovu Večerník a přiblížil Svítkov ke třem bodům. V závěrečných sedmi minutách si konečně Přelouč vytvořila tlak a hnala se za snížením, ovšem střelecká smůla se hráčů v zeleném držela jako klíště. Nakonec se přeci jen snížit podařilo, když si brankář domácích spolu s obráncem nešťastně srazili do branky nahození Horáka. Bohužel, více už se nestihlo a tak si na nějaký ten bodík budeme muset počkat minimálně do příštího týdne.

Martin Šmíd, Přelouč: "Po dlouhé době jsme prohráli na hřišti našeho hlavního rivala. Musíme však uznat, že tentokrát hrál soupeř dobře a zdobil ho přesně ten způsob hry, který jsme vždy praktikovali my. Nás může mrzet jen to, že jsme nenavýšili skóre na 0:2, šance na to byly. Od druhé třetiny už byli domácí lepší. Nic se neděje, musíme jet dál!"