HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Dvoubodová přestřelka v Chlumci

HBC Chlumec nad Cidlinou - HC Jestřábi Přelouč 4:5 po nájezdech (0:3,2:1,2:0-0:1)

střely 32:26 vyloučení 11:9 využití 1:2

branky: 17.Kosina (Masopust, Skřivánek), 26.Kralovič (Skřivánek, Marek), 41.Horák (Masopust), 44.Masopust (Skřivánek) - 3.P.Svoboda, 6.P.Svoboda (Příhoda), 13.Šmíd (Horák), 30.M.Kazimír (Hejhal), rozhodující nájezd Moravec Luboš

sestava: Brykner (Dvořáček) - Stoklasa, Štefanský, Šmíd, Michetschläger, Čapek, Hutla - Příhoda, P.Svoboda, Mucha, D.Kazimír, M.Kazimír, Hejhal, Moravec, Vorba, Horák - trenér Štefanský

Utkání v Chlumci bylo soubojem dvou celků, kterým se v posledních utkáních  příliš nedaří a to nejen výsledkově, ale hlavně střelecky. Produktivita je problém obou nedělních soupeřů a tak opakování přestřelky, kterou viděli diváci v Chlumci loni čekal asi málokdo...
Do zápasu jsme vlétli jako praví dravci a v ůvodní třetině toho domácím příliš nedovolili. Přestože měli dokonce 4 minutovou výhodu 2 mužů, tak nedokázali skórovat. Naproti tomu Jestřábi dokázali soupeře "klovnout" hned třikrát! Běžela teprve 3. minuta utkání když Svobodovo nahození propadlo až za Kycelta v domácí brance. Na toho si přeloučský kapitán evidentně věřil a tak ho za další tři a půl minuty pokořil znovu-tentokrát milimetrovou střelou nad levé rameno. Utkání jsme rozjeli skutečně znamenitě a ještě veseleji bylo v našem táboře v 13.minutě kdy domácí poslušně vyklidili prostor pro Šmída, který měl dostatek času a prostoru k tomu aby krásně trefenou střelou překonal domácího brankáře potřetí. Chlumečtí byli zralí na ručník a na stadionu byl asi málokdo, kdo po první patnáctiminutovce pochyboval o tom, že si odvezeme všechny body.

Bohužel jako kdyby do druhé třetiny nastoupila jiná mužstva a to na obou stranách. Domácí najednou zlepšili pohyb, důraz a nahrávala jim také naše hra ve stylu "je to hotový"...Po obléhání naší branky se v 17.minutě míček dostal ke Kosinovi a člen širšího kádru reprezentace prudkou střelou k tyči snížil na rozdíl dvou branek. V této části hry jsme jednoznačně tahali za kratší konec provazu a jen se štěstím se nám dařilo odvracet ataky domácích hráčů. To nás opustilo v 26. minutě, kdy se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Kralovič a rázem to bylo jen o gól. Do konce druhé třetiny zbývalo pouhých 22 vteřin, když se po nenápadné akci ještě nenápadněji prosadil Martin Kazimír, jehož "málá domů" nakonec proklouzla až za záda domácího golmana.

Dvoubrankové vedení jsme drželi až do 41.minuty nedělního střetnutí. To si vzal míček Horák a povedenou individuální akcí vykřesal pro domácí naději na bodový zisk. Chlumečtí sáhli v samém závěru ke hře bez brankáře, která se nakonec vyplatila. Do konce zbývala minuta a 1 vteřina, když Masopust prostřelil vše co mu stálo v cestě a poslal zápas do nájezdů.

Co se v první sérii nepovedlo Davidu Kazimírovi, kterého vychytal Kycelt, se povedlo Luboši Moravcovi. Na jeho precizní blafák byl domácí golman krátký a protože si Brykner i s trochou štěstí poradil i s posledním domácím střelcem, vybojovali jsme tentokrát alespoň druhý bod my.

Petr Brykner: "Ztráta třech bodů je v tomhle zápase obrovská škoda. Začali jsme výborně, domácí jsme k ničemu nepouštěli a vypracovali si tříbrankový náskok. Potom jako bychom se ze hřiště vytratili a přenechali otěže zápasu domácím. Dělali jsme znovu hodně chyb v obraně a to nás stálou čistou výhru. Nakonec můžeme být rádi i za body dva ale spíš převládá zklamání."