HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Výhra, prohra, závěrečné drama, to vše přinesl první jarní turnaj mladších žáků v Letohradu

Mladší žáci se představili na turnaji v Letohradu.

Výsledky:

HBC  Rangers Opočno  –  HC Jestřábi Přelouč  3:5  (2:2 , 1:3)

HC Jestřábi Přelouč  -  SK Hokejbal Letohrad 0:3  ( 0:1 , 0:2)

HBC  Pardubice - Bílý tým  –  HC Jestřábi Přelouč  4:3  (0:2 , 4:1)

Sestava Jestřábů: Záruba Tomáš, Sláma Kryštof, Křemenák Martin, Raška Rostislav, Špulák Tomáš, Hampl Pavel,  Král Tomáš, Tesař Matyáš, Vrátil Jan, Čermák Václav

Trenéři : Tomáš Hájek, Aleš Záruba

Aleš Záruba: "Pokračování seriálu s velkou marodkou nám po podzimu bohužel pokračuje i v jarní části. I do Letohradu jsme jeli oslabeni o některé nemocné hráče, ale i tak jsme odjížděli plni optimismu a natěšeni na první jarní zápasy.  První zápas proti Rangeres byl velmi vyrovnaný. Ujali jsme se vedení, ale soupeř obratem vyrovnal a za další minutu vedl 2:1. Makáme dokud se neozve hvizd rozhodčího, to si říkáme stále do kola a vyplatilo se. 5 vteřin před koncem poločasu jsme srovnali na 2:2.  Do druhé půlky jsme vstoupili rychlým gólem a vzali si vedení. V polovině druhého poločasu jsme sehráli pěknou přesilovku, která nám přinesla vedení 4:2 a chvilku na to přidáváme uklidňující pátý gól. Překvapený soupeř v závěru zápasu už jen korigoval na závěrečných 3:5 . Jestřábi slaví své první jarní vítězství.

I ve druhém zápasu proti domácímu Letohradu jsme si chtěli sebrat nějaké body. Bohužel, tentokrát se trefoval pouze soupeř, jehož 2 rozdílové hráče, se nám nepodařilo udržet v dostatečné vzdálenosti od naší kasy. Soupeř měl navrch a naší koncovce chybělo trochu toho štěstí. Druhý zápas jsme prohráli 0:3 .

Jak se říká, to nejlepší nakonec. Zápas proti Pardubicím byl jednoznačně našim nej výkonem celého turnaje. Pardubice jsme chtěli za každou cenu porazit. První půlka byla velmi vyrovnaná, ale my jsme výborně bránili a držel nás golman . Soupeř žádný gól nedal, zato my jsme skórovali hned 2x . Do druhé půlky jsme tedy šli s vedením 2:0 . Ve druhém poločase do nás soupeř nastoupil, dostal nás pod tlak, ze kterého byl kontaktní gól na 1:2 . Přestože soupeřův tlak narůstal, výsledkem byl náš rychlý break a třetí gól Jestřábů. Bohužel jsme nedokázali udržet koncentraci a soupeř během několika vteřin snížil na 2:3. Nervozita na hřišti se dala krájet, přišla i vyloučení a vše vyvrcholilo samostatným nájezdem Pardubic. Ty nasadili nejlepšího hráče, ale Zrubeček ho skvělým zákrokem vychytal. Stále jsme tedy drželi vedení a doufali, že ho udržíme.. V oslabené sestavě, pouze s 9 hráči nám ale evidentně docházely síly. Silnější soupeř toho využil, 2 minuty před koncem zápasu srovnal a za další půlminutu se ujal vedení 4:3 . I tak jsme se odmítali vzdát, během hry jsme odvolali golmana a pustili se do závěrečné minutové power play . Drama to bylo do posledních vteřin, když 2 vteřiny před koncem nastřelil náš hráč horní tyč soupeřovi branky a ani následná dorážka do poloodkryté branky neskončila gólem. Skóre už se tedy nezměnilo a my jsme prohráli. Výsledek v tomto případě není vůbec důležitý, já mám obrovskou radost z herního projevu a nasazení našich hráčů, kteří poskytli divákům skvělou podívanou, a ti je zaslouženě odměnili potleskem.

Moc děkuju všem hráčům za výkon, děkuji také rodičům, kteří s námi do Letohradu odcestovali.  Obecně velice děkujeme všem rodičům, kteří své děti a tým HC Jestřábi podporují, moc si toho vážíme."