HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Krutost playoff: Po dvou vyrovnaných zápasech končíme ve čtvrfinále

První utkání v Hradci rozhodlo až prodloužení a tak jsme do domácí odvety série hrané na 2 vítězné zápasy vstupovali s nožem na krku. V něm nám bohužel utekl začátek a přes heroické vzepětí v závěru utkání tak v letošní sezoně bohužel končíme.

Konečný stav série: HBC Hradec Králové 1988 "B" - HC Jestřábi Přelouč 2:0

První zápas nám protekl mezi prsty i přesto, že jsme od začátku měli navrch. Hradec neponechal nic náhodě a druhý den ještě nafoukl sestavu. My jsme do utkání nevstoupili dobře a to nás asi nakonec stálo vítězství. Náš nedůraz a dobrý pohyb soupeře znamenal jeho vedení 0:3 a zdálo se být vymalováno. Čapek se však před koncem třetiny vecpal mezi beky a bylo 1:3. Druhá třetina byla už jiné kafe, přesto však hosté odskočili o další branku. S chutí hrající Hejhal vymetl pavouky a kdy na začátku třetí třetiny poslal z dálky spícímu gólmanovi další vizitku, bylo to jen o gól. V té době se hosté většinou už jen bránili a jejich tradiční béčkaři sledovali zbytek utkání z pod deky. Pak jim pomohlo přísné vyloučení Čapka a v přesilovce si nešťastně Smeky srazil do branky přihrávku vedoucí přes jeho brankoviště. Bylo pět minut dokonce, ale ještě jsme nic nevzdávali. Hejhal naládoval ve formě z před dvaceti lety hrajícímu Lambymu a jeho pumelice skončila v síti. Fárali jsme až do konce...ale vyrovnat nám už nebylo souzeno....

Play-off: ČF 1, sobota 22.04. 2023, Hradec Králové

HBC Hradec Králové 1988 "B" - HC Jestřábi Přelouč 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a asistence Jestřábů: Horák (Stoklasa)

Kompletní statistiky utkání

Sestava Jestřábů: Smekal - Stoklasa, Svoboda, Šmíd, Čapek, Tesák, Hohenberger - Hejhal, Horák, Kazimír D., Mrkvička, Opasek, Příhoda, Slanina, Štefanský, Vorba.

Trenéři: Štefanský, Křemenák.

Martin Šmíd: "Vyrovnané utkání. Šance na obou stranách, které likvidovali oba brankáři. Dovolím si říct, že nakonec vyhrál ten šťastnější, ale vyhrát může oprvadu jenom jeden. No nic, vyspíme se a jdeme na to druhý den znova. O tom je play-off."

Play-off: ČF 2, neděle 23.04. 2023, Přelouč

HC Jestřábi Přelouč - HBC Hradec Králové 1988 "B" 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)

Branky a asistence Jestřábů: Čapek (Šmíd, Štefanský), Hejhal (Příhoda, Čapek), Hejhal (Šmíd), Šmíd (Hejhal).

Sestava Jestřábů: Smekal - Stoklasa, Svoboda, Čapek, Šmíd, Tesák, Hájek, Hohenberger - Brož, Hejhal, Horák, Kazimír D., Mrkvička, Pospíšil, Příhoda, Slanina, Štefanský, Vorba.

Libor Komůrka: "Škoda obou zápasů, byl na to proti silnému soupeři postoupit. V prvním duelu jsme si holt nevypracovali větší náskok a ve druhém nám utekl začátek. Škoda. Bohužel nám v sezóně utekla utkání, která jsme měli vyhraná (viz doma Letohrad a Ježci B) a to nás stálo přímý postup do semifinále. Kluky dnes chválím za to, že to po špatném začátku nezabalili. Hráli výborně. Soupeři gratulujeme k postupu."