HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Cenný bod z Karviné

V neděli nás čekala daleká cesta na horkou půdu ještě loni extraligového celku z Karviné. Místní HBK nabralo po úvodní vysoké porážce v Opavě velmi dobrou formu a přestože patří k týmům, které mají odehráno nejméně zápasů, patří mu 4.příčka prvoligové tabulky.

HBK Karviná - HC Jestřábi Přelouč 3:2 po sam.nájezdech (1:1,1:0,0:1-2:0)

střely 31:28  ,vyloučení 12:10  ,využití 0:1

branky: 7.J.Rosůlek (Pilch), 18.Pořízek (Pala), rozh.nájezd L.Rosůlek - 1.Horák (Štefanský,Hejhal), 38.Hejhal (Horák,Štefanský)

sestava: Brykner (Dvořáček) - Stoklasa, Štefanský, Šmíd, Hutla, Příhoda - Mucha, P.Svoboda, Moravec, Horák, Vorba, Hejhal, D.Kazimír, Drbohlav, M.Kazimír - trenér Štefanský

Do daleké Karviné jsme tentokrát dorazili s dostatečným předstihem, což se pozitivně podepsalo také na úvodu utkání, který byl poněkud překvapivě v naší režii. Po krátkém obléhání branky domácích vyhrál Hejhal vhazování pro Štefanského jehož střelu Smolka neudržel a pro Horáka již nebyl problém dopravit míček do sítě. Už po 52 sekundách jsme se tak ujali vedení. Domácí obdržená branka viditelně zaskočila a nebýt dobrého zákroku domácího brankáře, zvýšil v zápětí Moravec už na rozdíl dvou gólů. Karvinští se však vzpamatovali a byli to oni kdo diktoval tempo hry. Jejihc šance končily na naší obraně do 7.minuty, kdy se Pilch přehnal kolem našich obránců a předložil J.Rosůlkovi, který se ve 100% šanci bohužel pro nás nemýlil. I v dalším průběhu uvódní části si domácí vytvářeli střelecké příležitosti, ale obrana s brankářem Bryknerem držela nerozhodný stav.

Druhá třetina se alespoň ve svém úvodu nesla již ve vyrovnanějším duchu, přesto to byli domácí, kdo se v utkání radoval z další branky. Pala nahrál na kruh Pořízkovi a jeho rána byla milimetrově přesná - 2:1. Byl to především boj o střed hřiště a vyložené šance se rodily velmi těžce. To platilo do 25.minuty, kdy mohla Karviná odskočit do dvougólového vedení, ale Brykner podržel svůj tým.

Tuhý boj pokračoval i po druhé přestávce, ale přestože bylo k vidění mnoho osobních soubojů, na své si přišli také milovníci gólových příležitostí. Oba brankáři si však s ošemetnými situacemi ve svém brankovišti dokázali poradit. Spolu s časem, který přibýval na výsledkové tabuli se zvyšovala také agresivita hráčů v soubojích u hrazení, což vyústilo ve velké množství vyloučení. V 38.minutě jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou hezky sehrál Horák, jehož pokus o střelu se nakonec ukázal být nádhernou přihrávkou po které už byla před Zbyňkem Hejhalem pouze prázdná branka. Zbynďa naštěstí pro nás nezaváhal a srovnal na 2:2. Závěr utkání byl hodně nervózní, čemuž nepomohla ani potyčka do, které se trochu nezavineně dostal Filip Mucha. Domácí chtěli "urvat" tři body pro sebe a v posledních 3 minutách několikrát nepříjemně ostřelovali Bryknerovu branku, ale cenný bod se nakonec podařilo ubránit.

V krátké době počtvrté následoval bonus v podobě samostatných nájezdů, ale již potřetí v nich byl úspěšnější náš soupeř, kterému se našeho brankáře povedlo překonat dvakrát. Naši střelci na Smolku nevyzráli ani jednou a tak i když Moravcově střele chyběly jen centimetry, bod navíc zůstal v Karviné.

Petr Brykner: "I přes to, že domů vezeme pouze bod, mám z dnešního utkání dobrý pocit. Stejně jako na Kladně byla z našeho výkonu cítit obětavost a týmovost. Domácí byli asi nebezpečnější a šancí si vytvořili víc než my, ale odjet odsud bez bodu jsme si dnes nezasloužili. Utkání nechyběly šance, ostré souboje, emoce. Bohužel i přes zlepšené výkony v posledních zápasech je naše situace vzhledem k play-off a dalšímu losu poměrně komplikovaná. Rozhodně však nic nevzdáváme a věříme, že to stejně jako v minulosti nakonec zvládneme."