Štěstí pršelo domácím

Program národní ligy nás v neděli poslal na Vysočinu, kde panovalo chladné a vlhké počasí typické pro tuto oblast. Čekal nás soupeř, který nám vystavil "stopku" v jarní vyřazovací části, SK Jihlava.

SK Jihlava - HC Jestřábi Přelouč 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

branky: Růžička, Bartejs

střely 18:23 , vyloučení 6:3 využití 1:0

sestava: Dvořáček (Brykner) - Stoklasa, Štefanský, Šmíd, Michetschläger, Hutla - Příhoda, Čapek, Moravec, P.Svoboda, Mucha, Vorba, Hejhal, Horák, Drbohlav, M.Kazimír, D.Kazimír - trenér Štefanský

V neděli nás čekala cesta na Vysočinu na nám dobře známe, ale neoblíbené hřiště v Jihlavě. Tamní povrch přeje snad všemu, jen ne dobrému hokejbalu. V kombinaci s počasím, které se rozhodně nedalo označit za ideální tak bylo již před úvodním buly jasné, že diváci uvidí hlavně urputný boj mezi kalužemi než nějakou pěknou kombinační podívanou.

Úvod utkání nebyl z naší strany špatný, snažili jsme se soupeře napadat a eliminovat jeho silnou zbraň, tedy hru kolem branky a skvěle sehrané přesilovky. Přesto si první velkou šanci utkání vytvořili jihlavští. Smutný se dobře uvolnil , ale vzájemný souboj vyzněl lépe pro Dvořáčka, který podržel Jestřáby. Již po několikáté v letošní sezóně jsme doplatili na nepřesnost v rozehrávce...domácí obrali Stoklasu, který byl tou dobou bez hole o míček a přihrávku před branku pohotově uklidil k tyči Růžička. Jihlava mohla přidat vzápětí druhý gól, ale po obrovském závaru před naší brankou nakonec zůstal balónek pod Dvořáčkem. V naší největší příležitosti bohužel minul Čapek a tak jsme po první části odcházeli s do šaten s jednobrankovou ztrátou.

Obraz hry se příliš neměnil ani ve druhé třetině. Na hřišti se v těžkých podmínkách bojovalo o každý metr asfaltu a šancí si oba celky mnoho nevytvořili. Oba týmy dostali výhody přesilových her a na rozdíl od nás domácí dokázali tu svoji využít. Moravec mohl zamířit v oslabení do brejku, ale domácí ho v poslední chvíli o míček připravili a rozhozenou obranu snadno přehráli kombinací kterou do prázdné branky zakončoval Bartejs-2:0.
Ještě před pauzou neuspěl povedenou střelou zápěstím Svoboda, jehož střelu zneškodnil Koch. Na druhé straně se pak proti Jobákově bekhendu dobře zakročil náš brankář.

I přes snahu o zdramatizování zápasu se nám nepodařilo ani v závěrečné části vstřelit kontaktní branku, která by nás dostala zpět "do utkání". Nějaké příležitosti jsme si sice vytvořili, ale míček končil buď na výstroji domácího gólmana, nebo na zadním mantinelu. Jihlava si pak závěr pohlídala a získala veledůležité 3 body, které ji posunuly na 8. příčku průběžné tabulky.

Tomáš Dvořáček: "V Jihlavě se i přes nepřízeň počasí odehrálo vcelku zajímavé a vyrovnané utkání, ve kterém jsme bohužel nenašli úspěšného střelce. Přestože jsme navázali na povedený výkon z minulého týdne, tentokrát to nestačilo na žádný bodový zisk. Za týden máme šanci na reparát a víme, že na našem hřišti můžeme s Jihlavou určitě bodovat."

Petr Brykner: "Opět jsme doplatili na hrubé chyby v rozehrávce. Přesto, že jsme celkově neodehráli z hlediska nasazení špatné utkání, odjíždíme z Jihlavy opět bez bodu. Chybí nám důraz před naší brankou, kde snadno pouštíme soupeře k zakončení. Před brankou soupeře se naopak prosazujeme velmi těžce. V neděli je na programu odveta se stejným soupeřem, pokud budeme produktivnější, můžeme získat body, které už nutně potřebujeme"

Posledních 30 dnů: 498 | Posledních 7 dnů: 148 | Poslední den: 31