HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Podzimní derniéra bez bodu

Ani poslední utkání podzimní části nám nevyšlo dle představ. Přestože to herně nebylo špatné (pokolikáté už?), tak jsme opět odjeli z jihu Čech bez bodu, což pro nás po výhře Brna znamená 15.příčku tabulky.

TJ HBC Olymp J. Hradec – HC Jestřábi Přelouč 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Střely: 35:23 Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1

branky: 1. Čapek (Slanina, D. Mátl), 20. Škarda (Plášil, F. Janák), 21. Radvanský (Popelka, Štěch), 45. Slanina (Radvanský) – 43. Svoboda (Mucha, Štefanský)

sestava: Brykner (Dvořáček) - Štefanský, Šmíd, Příhoda, Hejhal, Vorba, Čapek, Michetschläger, Paukrt, Drbohlav, Horák, Stoklasa, Hutla, Moravec, P.Svoboda, Mucha, M.Kazimír, D.Kazimír - trenér R.Štefanský

S podzimem jsme se tentokrát loučili na hřišti v Jindřichově Hradci. I přes nepříznivé povětrnostní podmínky byl povrch jindřichohradeckého hřiště ve slušné kondici a tomu také odpovídala předváděná hra obou celků. Přestože se oba soupeři nachází v úplně jiném rozpoložení a také na opačném pólu tabulky, hrál se od začátku z obou stran pohledný zápas plný šancí.

Domácí otevřeli skóre velice rychle. Už po 16. vteřinách otevřel skóre Čapek, který ze vzduchu sklepl Bryknerem nešťastně vyražený míček do sítě. Obrovské šance jsme mohli vidět v dalším průběhu první třetiny na obou stranách, v té největší se bezesporu octli Jestřábi, ale střeleckou smůlu nedokázali protrhnout ani v situaci, kdy stáli sami proti Filipu Janákovi. Na druhé straně mohl na rozdíl dvou branek zvýšit jeden z domácích útočníků, ale trefil jen boční síť.

Pokud jsme mohli být s výsledkem a hrou v první třetině alespoň trochu spokojeni, tak o té druhé to rozhodně neplatilo. Domácí byli lepší v pohybu i kombinaci a měli i kousek štěstí, když se Škardovi podařilo díky několika odrazům uniknout naší obraně a poté střelou pod ruku překonat i brankáře Bryknera. Ten se v této části utkání opravdu nenudil a čelil v ní 16 střelám. V 21.minutě po jeho dobrém zákroku Radvanský přeci jen dostal míček za jeho záda potřetí a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Že by se zápas ve třetí třetině pouze dohrával? Ani omylem! K vidění byla opět spousta zajímavých situací před oběma brankami. Brykner sebral jasný gól domácím až na brankové čáře. Na druhé straně se snažil Filip Janák vynulovat naše střelce. Nutno dodat, že dlouho úspěšně. Petr Svoboda byl však nakonec tím, kdo ho dokázal překonat. Přesilovou hru využil rychlým výpadem před branku a na zasunutí kolem tyče byl domácí brankář krátký. Do konce zbývaly necelé 3 minuty a nám tak svitla malinká jiskřička naděje na bodový zisk. Tu však definitivně utnul domácí Slanina gólem do prázdné branky.

Po porážce 1:4 nám tak patří po podzimu až 15. příčka prvoligové tabulky, což by v tuto chvíli znamenalo účast v baráži. Na jaře nás tedy neminou nepříjemné starosti...

Petr Brykner:  "Za sebe musím říct, že jsem si dnešní zápas opravdu užil. Co mě však znovu mrzí je výsledek. Přestože zde od nás body nikdo nečekal, tak s lepší koncovkou v 1.třetině bychom na ně bývali pomýšlet mohli. Domácí jsou na rychlou hru i povrch zvyklí, ve druhé části nás přehráli a zápas pak kontrolovali. Navíc je podržel Filip Janák, který předvedl dobrý výkon. Umístění po podzimu je tragické. Nevím co k tomu říct. Když vstřelíme ve 12 zápasech jen 14 gólů ze hry, na kolik bodů asi můžeme pomýšlet....Doufám, že se dáme přes zimu dohromady a na jaře se třeba ještě vrátíme do boje o play-off. Bodů ve hře je ještě dostatek!"

Jan Janák (Olymp JH): "Zápas proti Přelouči byl příjemným vyvrcholením podzimní části. Hrálo se nahoru-dolů, stále se něco dělo. Nás bylo do pole čtrnáct, hostů dokonce sedmnáct. Po vedoucím gólu jsme měli šance na zvýšení náskoku, ale také Přelouč byla nebezpečná. Měla několik tutovek, které všechny pochytal náš brankář. Hodně nás podržel. Byli jsme lepší v celém průběhu zápasu, iniciativa byla na naší straně, avšak hosté hráli dobře, měli dost slibných možností."