Podzimní hodnocení mužů a st.žáků

A-tým 1.NHbL 15.místo (baráž) 3-1-4-7   31:43    15b

Libor Komůrka (manažer): Hodnocení vcelku jednoduché, byť nepříliš veselé. Po třech uvodních zápasech, které jsme vybojovali za tři body, jsme již naplno do konce podzimu bodovat nedokázali. Z jednoduchého důvodu. Přestali jsme dávat branky a to i ze situací, kdy by snad skórovali i hráči o dvě- tři věkové kategorie níž, než je ta naše. Osobně pamatuji v historii dlouhé neúspěšné série týmu, ale ty byly vždy spjaté se špatnou hrou mužstva, což se v současnosti nedá říci. Vždycky však platí, že vše dobré či zlé nemá jen jednu příčinu. Dnešní hokejbal je o celkovém přístupu hráčů, kteří tým tvoří. Nestačí jen trénovat a hrát, chce to pro celkový úspěch přidat i něco navíc. Třeba drobnosti, které nám nemusí připadat na první pohled jako důležité. Takže pevně věřím, že to v sobě náš tým přes zimu najde a pokusí se zachránit zatím docela spackanou část sezóny. Je to jen na nás, nikdo jiný nám v tom pomáhat nebude....spíše naopak.

Petr Brykner (brankář): Podzimní část se mi nehodnotí lehce. Po prvních třech zápasech, kdy jsme dávali góly snad i obráceným koncem hole se od nás během jediného víkendu odvrátilo střelecké štěstí natolik, že jsme v dalších 12 zápasech vstřelili žalostných 14 gólů ze hry. Psychicky nejnáročnější na tom však bylo, že jsme si ve většině zápasů dokázali vytvořit uzemní i střeleckou převahu, ale góly nepřicházely. Neviděl bych však problém pouze v koncovce jako takové. Ve spoustě zápasů nám chyběl důraz jak v útoku, tak před vlastní brankou. Po víkendu kdy jsme vstřelili Teplicím a Novému Strašecí jenom jednu branku jsme si až příliš rychle pustili do hlav imaginární "krizi", která se však postupem času změnila na tu opravdovou. Přes zimu musíme zapracovat na tom, abychom byli na jaře důraznější, efektivnější a psychicky odolnější. Z mého pohledu jsme se až často nechávali rozptylovat okolnostmi utkání jako je povrch, míčky, rozhodčí místo soustředení se na vlastní výkony. V žádném z 15 zápasů jsme však nepropadli herně!.I  proto pevně  věřím, že pořád máme na to, abychom na jaře ještě zabojovali o postup do play-off!

B-tým 2.NHbL 6.místo (play-off) 5-0-0-6  33:44  15b

Libor Komůrka (hrající trenér): Známka hodnocení za tři. Z několika důvodů. Jsme v polovině tabulky, jako známka tři mezi jedna až pět. Zvládli jsme všechna utkání se soupeři, kteří jsou v tabulce pod námi. Na druhou stranu z horní částí tabulky jsme stačili držet krok jen v utkání s Deltou a doma s Chrudimí. Těší mě velký zájem hráčů při scházení se na zápasy, nebylo vyjímkou, že nás bylo i dvacet. S tréninky je to podstatně horší a právě tréninkový deficit je pak v utkáních s lepšími celky strašně znát. Přišli k nám letos noví lidé, zapojili jsme ještě loni tři starší žáky, tak jsem očekával, že zaútočíme na horní část tabulky. Ale bohužel, díky slabé účasti na trénincích sestavu hledáme až při zápase, což je se silnými soupeři citelně znát. Každopádně kluci v zápasech hrají s nasazením, to beru jako pozitivum. Pokud na jaře zvládneme první dva důležité zápasy, měli bychom si ze šestého místa počkat na svého soupeře v playoff. A v playoff se uvidí. Podzim hodnotím dobře...a dobře, to je za tři...

Starší žáci MČR Čechy-Východ 8.místo 0-0-0-12  11:113   0b

Martin Šmíd (trenér): I přesto, že jsme v podzimní části nedokázali bodovat, hodnotíme podzimní část sezony kladně. A to z několika důvodů. Tréninková morálka a docházka týmu byla opravdu více než dobrá. Před a v průběhu sezony nám přibyli další dvě hráčky, takže jsme až na dvě vyjímky hráli všechny zápasy téměř v plné sestavě. A stále máme v týmu 3/4 hráčů(hráček) ve věku mladších žáků! Což je jen dobře pro budoucnost kategorie SŽ. Některé zápasy jsme i přes prohry odehráli na dobré úrovni, někde jsme zklamali sami sebe a někde jsme na favorizované soupeře prostě neměli. Nic z toho nás však neodrazuje v další práci. Tento tým ve většině zápasů zdobila bojovnost, což je jen a jen dobře. Nevzdávat se za žádného stavu a užívat si hru jako takovou. Někteří jedinci podávali slušné výkony stabilně, někdo občas jako na houpačce, ale bojují opravdu všichni a zaslouží za podzimní část pochvalu. Také chci pochválit a poděkovat našim posilám z Jihlavy, kteří nás jezdí pravidelně posílit. Na zimní přípravu máme pro tým malé překvapení. Tak uvidíme, co to s partou udělá do jarních bojů.

Posledních 30 dnů: 560 | Posledních 7 dnů: 125 | Poslední den: 15