(0:2,0:1,0:0)

HC Jestřábi Přelouč B

branky: Kalousek, Drápalík M., Hudec

sestava: Sedmák, Lauryn, Hájek, Vlk T., Balada, Kalousek, Vlk L., Drápalík Mar., Raška, Hudec, Kopa, Motyčka, Hohenberger, Kade, Šurkala, Dekereš

B-týmu se povedlo po týdnu znovu zvítězit s čistým štítem o který se tentokrát postaral spolu se spoluhráči brankář Petr Sedmák. Utkání ve Svitavách zhodnotil jeden z úspěšných střelců sobotního odpoledne Jiří Kalousek takto:

"Do svitav jsme vyráželi v opět nezvykle vysokém počtu hráčů. Pro nepřítomnost hráčů Slaniny a Komůrky, se role hrajícího trenéra ujal Hájek a sestavu trochu promíchal. Jeho rozhodnutí neslo své ovoce. První třeninu jsme soupeře takřka k ničemu nepustili a ujali se vedení, když po příhře bojovného Šurkaly přesně zamířil Martin Drápalík. O několik minut později se dostal k přistrčení L.Vlka Kalousek a na tabuli svítilo 0:2 pro hráče z Přelouče. Do druhé třetiny jsme nastoupili s klidem na hokejkách a bylo to znát. Po několika šancích a zámku v podání tria Raška, Kopa, Hudec se o tříbrankové vedení postaral poslední jmenovaný. Do třetí třetiny jsme nastoupili s cílem udržet vedení a případně nějakou tu branku ještě přidat.To se nám bohužel již nepovedlo, ale první cíl jsme splnili na výbornou. Jedinou černou čmouhou na výjezdu do Svitav bylo zranění Kopy, když nešťastně došlápl a přivodil si zranění kotníku. Přejme mu brzké navrácení do naší sestavy. Další víkend nás čeká papírově težší soupeř, tak uvidíme jak se s tím poperem."

S dalšími dojmy přichází také Tomáš Hájek :

"Do Svitav jsme jeli s cílem odvézt si do Přelouče tři body. Chtěli jsme být aktivní, nutit domácí k chybám a ty potom trestat. Po dvě třetiny se nám dařilo taktiku držet a do třetí třetiny jsme vstupovali s třígólovým náskokem. Ve třetí třetině jsme však vypadli z tempa a přenechali domácím iniciativu. Domácí našeho herního výpadku díky pozorně chytajícímu Sedmákovi nevyužili a tak jsme nakonec utkání dovedli do vítězného konce. Je mnohé ke zlepšení, ale celkově se dá výkon ve Svitavách hodnotit jako ucházející. Kaňkou na utkání je zranění velmi dobře hrajícího Filipa Kopy, které si patrně vyžádá delší léčení."

A přes svou nepřítomnost si své k utkání řekl také jindy hrající trenér Libor Komůrka:

"Po dvě třetiny jsme byli lepším týmem a zaslouženě vedli. Domácí se ve třetí třetině tlačili k nám do pásma, ale zápas jsme zvládli nakonec s čistým štítem. Cenné body, protože Svitavy budou doma určitě ještě bodovat. Teď nás čekají tři těžcí soupeři, takže nahrané body za poslední tři zápasy jsou velice dobré a budeme se snažit je rozmnožit."