17.11.2018 15:00

0 : 4

(0:1,0:1,0:2)

HBC Hradec Králové 1988

HC Jestřábi Přelouč - HBC Hradec Králové 1988    0:4 (0:1, 0:1, 0:2), střely 16:29, vyloučení 2:2

Trenér Moravec M.:

"Je zajímavé, jak jeden hráč dokáže ovlivnit svým špatným přístupem výsledek celého zápasu. Utkání bylo až do své poloviny řekněme vyrovnané, i když jsme od 14.minuty prohrávali 0:1. Stále jsme si ale vytvářeli šance ke srovnání výsledku. To jsem nejvíce očekával ve 29.minutě, kdy jsme měli výhodu přesilové hry 5:4. Dobře rozehranou přesilovku naprosto stupidně zhatil jeden z našich hráčů, jenž si na červené čáře trestuhodně (a nutno říci proti výslovnému zákazu trenéra – nebylo to poprvé) pohrával s míčkem. Přestože byl posledním hráčem v poli (směrem k naší bráně) a měl míček pod kontrolou, dostatek času i prostoru, aby rozehrál dvěma volným, nabízejícím se spoluhráčům, nepochopitelně vyčkal, až se k němu přiblíží soupeř, na kterého vyzkoušel velmi neohrabanou a naivní kličku. S tou samozřejmě neuspěl a nechal se připravit o míček, který hradecký útočník spolehlivě dopravil do naší brány, aniž by byl „notorickým kličkařem“ stíhán. Tento okamžik považuji za klíčový moment celého utkání, kdy se soupeř vyhoupl na vlnu a na náš tým spadnula deka. Dohráli jsme utkání bez chuti, bez pohybu a snahy cokoliv učinit. Nelze se divit, že za tohoto teskného rozpoložení jsme odevzdaně „přijali“ ještě další dva góly. K naší škodě bylo i to, že během první třetiny odstoupila Adélka pro respirační potíže. Mimo všeho mne velice překvapil (a myslím, že i všechny hráče) přístup rozhodčích k buly. Zřejmě si vysvětlili české slovo „vhazování“ tak, že se má míček nápřahem ruky doslova vmrštit mezi skloněné hráče, až jim odrazem vyskočí nad ramena. Pak ovšem nemá smysl učit hráče rozehrávat hokejkou, ale rukama, dost možná i s výskokem. Vím, že práce rozhodčích je náročná, že musí sledovat spoustu okolností a rozhodnout ve zlomku vteřiny, ale vhazování je asi trochu jiná kapitola. "