2.NHbL 2017/2018

HBC Rangers Opočno

(3:0,3:1,5:4)

HC Jestřábi Přelouč B

Utkání v Opočně předcházely problémy se sestavou, které způsobilo několik souběžně konaných akcí v našem okresu :) Několik statečných hráčů napříč generacemi se tedy vydalo zabojovat proti obhájci ligového prvenství. Přestože soupiska čítala skromný počet jmen, byla velmi různorodá - V brance nastoupil všemi zbožňovaný Dvořáček z A-týmu, v obraně se snoubilo mládí (Hohenberger), zkušenosti (Lauryn, Hájek) a... srdíčko (Oliva). Útoku pak velel talentovaný Hudec, kterému zdatně sekundoval mladý dravec Kade, nová tvář v zeleném dresu Svatoš, mladý rychlík Šurkala a nově objevený univerzál Sedmák (Na chytání už není co zlepšovat, tak proč nezkusit útok?).

Odhodláni bojovat se Jestřábi pustili do zápasu s velmi vyspělým soupeřem, který z počátku sice pomalu, ale jistě strhával ukazatel skóre na svou stranu. Přesto však jsme neskládali zbraně a z protiútoků zaměstnávali Opočenskou defenzivu. Velmi divoká pak byla zejména poslední část hry, kdy nám sice docházely síly, ale chuť nikoliv. Hrálo se otevřeně nahoru a dolů a konečné skóre odpovídá průběhu celého utkání.

Sezóna začala, celá je před námi a věřme, že vítězná utkání brzy přijdou!

branky: 3x Hudec, 2x Kade

Filip Oliva: "3 dorostenci, 2 veteráni, gólman v brance, gólman v poli a 3 řadoví hráči B týmu. V takovém složení jsme v Opočně na body pomýšlet nemohli a tak je výsledek jaký je a my domácím gratulujeme k zaslouženému vítězství. Nás těší alespoň 5 vstřelených branek. 1. kolo ukázalo, že jsou věci k pilování. Ať už plánování oslav, svateb a dovolených v našich řadách, nebo plánování nasazení rozhodčích, na které musely oba týmy hodinu čekat. Chválím všechny kteří k zápasu nastoupili, speciálně pak Petra Sedmaka za výpomoc v poli."

Tomáš Dvořáček: "Už před začátkem bylo jasné, kdo bude v utkání tahat za delší konec, ale snažili jsme se soupeře trápit trpělivou hrou a jejím kouskováním. Bohužel otevření skóre jsme mu usnadnili dvojnásobnou početní výhodou a Opočno tak získalo klid na svou stranu. Osobně mě utkání bavilo, střely a zákroky naskakovaly jedna radost (ačkoliv v zápise jejich počet nebyl, takže jsem zvědav, co tam místní časoměřič foukne od oka :) a celý tým i za nepříznivého stavu měl chuť hrát a bojovat. Od toho se určitě musíme odrazit a samozřejmě stabilizovat soupisku. Některým hráčům zřejmě spadl rozpis do spamu a tak nemohli dorazit :) Konečné skóre je z mého pohledu zbytečně vysoké, ale rozhodně zasloužené. S tímto soupeřem na velkém hřišti málo který tým drží krok a tak je nakonec jedno, zda jsme prohráli 1:0 či 11:5 (Až se spočítá z odhadnutých střel úspěšnost zákroků, asi změním názor, ale to nechme stranou :P Na první jarní body si zkrátka sáhneme jinde, díky všem, co přede mnou bojovali!"

Informace o utkání

HBC Rangers Opočno:

Branky:

Tresty:

HC Jestřábi Přelouč B:
P. Sedmák, T. Dvořáček, T. Hájek, F. Oliva, T. Hudec, J. Lauryn, P. Hohenberger, D. Šurkala, O. Kade, M. Svatoš

Branky:

Tresty: